Rezultati glasanja za naj logo projekata

Autor: Administrator , 6. 10. 2016.

U utorak i srijedu, 4. i 5. listopada 2016., organizirali smo veliko glasanje za odabir naj logo projekata „EMBRACE - European Movement to Be Responsible Active Citizens Everywhere“ i „Read for Fun, Fun to Read“. U glasanju su sudjelovali gotovo svi učenici od 2. do 8. razreda. Ovo glasanje dio je građanskog odgoja i obrazovanja te su učenici na taj način imali priliku uživjeti se u ulogu odraslog glasača. U glasanje su bili uključeni i svi djelatnici škole (stručna služba, učitelji i nastavnici te tehničko osoblje). Glasalo je ukupno 537 glasača. Od toga 58 odraslih (zaposlenici škole) i 479 učenika.

S obzirom da je naša škola sudionica u dvama europskim projektima „EMBRACE - European Movement to Be Responsible Active Citizens Everywhere“ i „Read for Fun, Fun to Read“, učenici su bili uključeni u osmišljavanje loga za oba projekta te tako dali značajan doprinos. Od mnogo prikupljenih likovnih radova, našli smo se pred teškim zadatkom odabira deset najboljih koji će biti izloženi na panoima u holu škole te tako postati dio izložbe. Učenici i djelatnici s velikim su oduševljenjem i zanimanjem pristupili glasanju te dali svoj glas onom radu koji im se najviše svidio. Bilo je teško odabrati samo jedan rad. Premda su svi radovi bili podjednako dobri, za odlazak u drugi krug glasanja odabrana su ona tri s najviše prikupljenih glasova. Za projekt „EMBRACE – Europian Movement to be EMBRACE - European Movement to Be Responsible Active Citizens Everywhere“ u drugi krug glasanja odlaze radovi Helene Andrašek (8.c) 288 glasova, Josipe Fijala (6.c) 67 glasova i Anje Dodig (6.c) 43. glasa.

Za projekt „Read for Fun, Fun to Read“ u drugi krug glasanja odlaze radovi Karla Gašparčeka (7.c) 206 glasova, Jakova Špoljarića (7.d) 79 glasova i Elene Balić (3.a) 70 glasova. Pod "više" možete pogledati sve rezultate.

Na taj način i ostale zemlje sudionice projekata biraju svoja tri najbolja rada. Svi odabrani radovi ulaze u drugi krug glasanja za naj logo projekta koji će biti u Velikoj Britaniji i Portugalu. O drugom krugu glasanja pisat ćemo na našim stranicama kada bude vrijeme.

Pohvaljujemo sve učenike koji su doprinijeli izradi likovnih radova te se zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u glasanju. Nadamo se da ćemo na lijep način predstaviti svoju školu i našu Republiku Hrvatsku u Europi.

Izvijestili Maja Gladović i Marko Grubješić, pripravnici

Priloženi dokumenti: