Lampionada – prvo mjesto!

Autor: Administrator , 6. 12. 2016.

Tradicionalna Lampionada koja se održava povodom Dana grada Osijeka održana je u petak 2.12.2016. u 18,00 sati u prostoru Arheološkog muzeja na Trgu sv. Trojstva u Tvrđi u organizaciji gradske Turističke zajednice Grada Osijeka, Zajednice tehničke kulture Osječko-baranjske županije, Muzeja Slavonije, Društva pedagoga tehničke kulture Osijek, Grada Osijeka te tvrtke Karolina.U kraćem prigodnom programu poslušali smo Mariju Nedić uz ples balerine Nadje Kalapatić s pratećom baletnom grupom. Odabrani najkreativniji lampioni njih 11 predstavljaju našu školu i izloženi su u prostoru muzeja: Mauro Roksandić (4.a), Antonio Jakopović (4.a), Leon Jurić (4.b), Gabrijela Marinović (4.b), Marija Žagar (4.c), Lucija Martinuš (4.c), Lara Jakopović (5.b), Boris Patrik (5.b) i David Kurtek (5.b), Dajana Kovačević (5.c) i Laura Murković (5.c), Josipa Fijala (6.c) i Marin Rašić (7.a). Na izložbi je sudjelovalo više od 19 osnovnih škola i može se vidjeti više od 200 lampiona s motivima grada Osijeka, Osijek grad sporta i drugih slobodnih tema. Brojnu djecu, njihove učitelje i roditelje, pozdravili su Denis Detling, ravnatelj Muzeja Slavonije, Saša Uranjek, direktor gradske Turističke zajednice, i Vladimir Ham, zamjenik gradonačelnika. U kategoriji Grad Osijek prvo mjesto osvojio je naš MARIN RAŠIĆ (7.a). Čestitamo Marinu na izvanrednom uspjehu. Učenici su nagrađeni prigodnim poklonima Turističke zajednice grada Osijeka i paketima slatkih proizvoda tvrtke Karolina.

Izložba lampiona traje do 15.1.2017. i može se pogledati u radno vrijeme muzeja. Zahvaljujemo svim učenicima-autorima lampiona naše škole i pohvaljujemo njihovu kreativnost i maštovitost u izradi. Fotografije pogledajete na našoj Facebook stranici.

Izvijestila: Jasna Gubo,prof.

« Ožujak 2024 »