Božićna priredba

Autor: Administrator , 23. 12. 2016.

U dvorani škole, 22. prosinca u večernjim satima održana je božićna priredba. Učenici naše škole  svojim su roditeljima, bakama, djedovima, članovima obitelji i prijateljima pripremili lijepo druženje uoči zimskih praznika. Prije početka božićne priredbe upalili smo Betlehemsko svjetlo jer je svjetlo simbol Isusova rođenja. Naši najmlađi učenici iz 1.b razreda započeli su priredbu recitacijom „Božićna noć“. Mali plesači iz 1.a su uz pjesmu „Sretan Božić svakome“  bez greške pokazali što znaju. Kako je to kada blagdanski miševi požele tortu bijelu poput snijega svojim igrokazom su nam dočarali učenici 2.b razreda. Uz dva monologa iz 3.b razreda naučili smo kako uvijek moramo biti iskreni jedni prema drugima i da sreću čine male stvari. Mali zbor nam je veselo otpjevao pjesme Volim Božić, Pismo sv. Nikoli i Djed Mraz. Mali odmak svojom glumom i kaubojskim božićnim plesom učinili su učenici 2.a. Kakve su to prave božićne želje svojim 4 D igrokazom pokazali su glumci iz 4.c razreda te gledatelje iznenadili svojim slatkim iznenađenjima. Svako se dijete raduje Božiću i jaslicama pod jelkom zato su naši učenici koji pohađaju hrvatski znakovni jezik u školi s velikom radošću složili lijepu priču o božićnim slovima. Dramska skupina viših razreda pripremila je igrokaz „Božić jedne ratne godine“. Božićna priredba uljepšana je i nastupom velikog školskog zbora koji nam je izveo pjesme Pada snijeg, Kakav prekrasan svijet i All I want for Christamas is you. Prigodnim čestitarskim recitacijama i igrokazom „Išao je Gospodin Bog sam u raj“ program su upotpunili učenici koji pohađaju slovački jezik u školi. I ove godine se naša škole može pohvaliti prekrasnim borom i jaslicama. U samu izradu jaslica bili su uključeni učenici koji su se jako potrudili i zaslužuju svaku pohvalu. Kroz program su nas vodili naši učenici Dorotea Papić (8.b) i Marko Varga (8.b). Priredba je bila uistinu bogata prigodnim, a i zanimljivim točkama. Svi naši izvođači su uspješno dočarali radost Božića, unijeli pregršt svjetlosti u naša srca, pokazali da su ljubav i povezanost najbolji pokloni koje svojim bližnjima trebamo darivati svaki dan, ne samo u vrijeme Božića.  Ovaj događaj ne bi tako odlično prošao bez velikog truda svih učenika koji su sudjelovali u programu i njegovoj realizaciji, nastupa naših prekrasnih zborova koje je uvježbala nastavnica glazbene kulture Alma Mance, bez glume i recitacija pod vodstvom nastavnica Katarine Fletko, Dunje Ham, Brigite Korman, Jasne Dorić, Vesne Klir, Tihane Karike, Marine Vidaković te nastavnika Vlatka Miksada,  bez plesne točke koju su pripremili učenici 1.a i 2a razreda s učiteljicama Željkom Čokolić i Natašom Grgurić, bez pozornice i bora koje je ukrasila nastavnica Silvija Vukašinović, te knjižničarke Marine Tojčić koja je pomogla u organizaciji i provedbi priredbe. Na najljepši mogući način završilo je prvo polugodište, a otpočeli zimski praznici. Vidimo se u Novoj 2017!

Djelić ugođaja s priredbe pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvijestila: Marina Tojčić, knjižničarka