Čitanje uljepšava dan

Autor: Administrator , 10. 5. 2017.

Učenici naše škole  Marija Katalin, Mia Macan, Lucija Lepen, Petra Bradarić, Marija Špoljarić (6.a) te Dora Klaić i Fabijan Hajba (7.d) posjetili su Dom umirovljenika u Osijeku. Posjet je organiziran u okviru Erasmus Plus projekta "Read for Fun, Fun to Read" čija je temeljna zadaća popularizacija čitanja među svim generacijama. U  zanimljivom i srdačnom susretu organiziranom u knjižnici Doma umirovljenika, učenici su  našim sugrađanima čitali svoje ekološki osviještene radove  o superjunacima. Korisnici doma sa zanimanjem su poslušali radove, a u razgovoru koji je uslijedio pohvalili učeničku brigu za okoliš i naglasili važnost takvog načina razmišljanja. Pri kraju susreta, želeći zahvaliti na posjetu, jedna je gospođa pročitala učenicima svoj literarni ostvaraj i time razveselila sve prisutne. Tako su, slušajući jedni druge, učili jedni od drugih i uzajamno si uljepšali dan.

Nekoliko forografija snimljenih tijekom susreta možete pogledajti na našoj Facebook stranici.

Izvijestila Anica Ivković, prof. hrvatskog jezika

« Prosinac 2017 »