Zmajada 2017

Autor: Administrator , 9. 6. 2017.

Manifestacija „Zmajevi nad gradom“ ove godine održala se u nedjelju, 4. lipnja 2017. na Sportskom aerodromu Osijek-Čepin u organizaciji Aerokluba Osijek, Zajednice tehničke kulture i Grada Osijeka.Ovaj zanimljiv događaj okupio je 1300 učenika iz 20 osnovnih škola od petog do osmog razreda s područja Grada Osijeka i 400 djece slobodnih posjetitelja. Povodom 46. Zmajade svi prisutni su imali priliku vidjeti popratni program Aerokluba “Osijek” - izložba jedrilica, zrakoplova, motornih i bezmotornih zmajeva, zrakoplovni i raketni modelari, paraglajderi, skokovi padobranaca. Prezentacija Centra tehničke kulture grada Osijeka. Prezentacija policijske prevencije. Izložba i prezentacija leta velikih zmajeva - zaljubljenici u zmajeve iz Zagreba. Izložba motora i moto opreme, vožnja motorima Moto kluba Osijek, prezentacija rada društva za podvodne aktivnosti ''Mursa'' i prezentacija rada radiokluba ''Osijek''. Natjecanja su se održala u četiri kategorije: organizirani dolazak osnovnih škola, natjecanje u visini leta zmajeva, natjecanje u kreativnosti izrade zmaja i natjecanje klizačima. Šareni zmajevi obojali su osječko nebo. Lijepo vrijeme i taman toliko vjetra koliko je potrebno išli su nam na ruku.Više-manje svi su uspješno svoje zmajeve otisnuli visoko u zrak.Uz druženje,igru i zabavu vrijeme nam je proletjelo uz obećanje da se vidimo i nagodinu.

Nekoliko fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvijestila: Jasna Gubo,prof.

« Prosinac 2017 »