Posjet Europskom parlamentu - Brisel, Belgija

Autor: Administrator , 23. 6. 2017.

Na poziv hrvatskog zastupnika u Europskom parlamentu Davora Škrleca 19. i 20. lipnja 2017. bili smo gosti u Europskom parlamentu u Briselu, Belgija. Poziv je uslijedio poradi kvalitetnog rada naših učenika u sklopu izbornog predmeta građanski odgoj i obrazovanje, a isto tako i zbog uključenosti škole u europski Erasmus + projekt iz područja građanskog odgoja. Posjetili smo Europski parlament, upoznali se sa zgradom i načinom rada samog parlamenta, a bili smo i gosti na svečanom otvaranju izložbe „Via Dinarica – put koji prirodno povezuje“. Na izložbi  je predstavljena mega planinska i pješačka staza Via Dinarica. Staza Via Dinarica je od strane poznatog i uvaženog Nacional Geographic Travelera proglašena za jednu od najboljih destinacija za 2017. godinu. Bili smo ponosni na naše prelijepe hrvatske destinacije koje su oduševile publiku u Briselu. Naravno da smo obišli i neke od kulturno-povijesnih spomenika grada Brisela. Putovanje je bilo izuzetno uzbudljivo, puno doživljaja, novih spoznaja koje su nas trajno obogatile. Što smo radili u Briselu i što smo naučili predstaviti ćemo na idućoj mobilnosti iz projekta EMBRACE koja je planirana za  7.-13.10.2017. u Messini, Italija. Ovim putem još jednom zahvaljujemo zastupniku Škrlecu i njegovim suradnicima jer su nam pružili priliku da pobliže upoznamo Europsku Uniju zajednicu kojoj i mi pripadamo. Isto tako zahvaljujemo i Gradu Osijeku koji je financijski pomogao naš put. Nekoliko fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici.

« Listopad 2017 »