Proslavljen crkveni god Male Gospe i Dan mjesnog odbora Višnjevac

Autor: Administrator , 11. 9. 2017.

U četvrtak, 7.  rujna 2017. godine, održana je svečana priredba povodom proslave Crkvenog goda Male Gospe i obilježavanja Dana mjesnog odbora Višnjevac. Priredba se održala u Perivoju hrvatskih branitelja, a nazočio joj je velik broj mještana Višnjevca te njihovi gosti. Dio bogatog programa su, između ostalih, bili i učenici naše škole. Školski zbor je pjevao dvije pjesme Malo mira i Što će biti s nama sutra uz prekrasnu pratnju Marina Bulića (6.b), Tirse Habude (5.b) i Dore Klaić (8.d), pjesme su popraćene znakovnim jezikom uz mentorstvo voditeljica Vesne Klir i Alme Mance. Nakon toga, uslijedio je nastup naših učenika 2.a razreda pod vodstvom učiteljice Željke Čokolić. Naš učenik iz 6.b, naša zvjezdica, Marin Bulić  je nedavno nastupio na Međunarodnom dječjem festivalu u Brežicama i osvojio 3. nagradu s pjesmom Un amore cosi grande koju je otpjevao i na ovoj svečanoj priredbi. Na priredbi su sudjelovale naše zlatne odbojkašice, naše sadašnje i bivše učenice, Ana Pivac, Nika Kolesarić, Lucija Roguljić, Elena Miličević, Vanesa Šimić, Korina Miličević, Tamara Špoljarić, Nikolina Roguljić, Dorja Ivanović, Zrinka Buntić, Ivona Barišić i Matea Miličević koje su pod vodstvom trenera Branka Hannicha i Danijela Mazura osvojile prvo mjesto, zlatnu medalju i veliki pehar na državnom natjecanju koje se ove godine održalo u Poreču. Prigodni program u četvrtak i petak su gledali naši učenici iz razredne  i predmetne nastave sa svojim učiteljicama  i učiteljima. Voditelji ovogodišnje svečanosti bili su učenici osmih razreda, Iva Komar (8.a) i Marin Rašić (8.a), dok se za koordinaciju i organizaciju pobrinula knjižničarka Marina Tojčić u suradnji s nastavnicom glazbene kulture, Almom Mance. Osim učenika naše škole, moglo se uživati u programu dječjeg vrtića Mali princ, izvornim pjesmama KUD-a Zlatni klas iz Višnjevca. Svoj su divan rad također predstavili dječji župni zbor „Slavuji“ i Zbor mladih župe RBDM. Na kraju je sve okupljene zabavio sastav Višnjevački tamburaši.

Fotografije pogledajte pod „više“ i na našoj Facebook stranici.

Fotograf: Hrvoje Knežević, nastavnik

Izvijestila: Marina Tojčić, knjižničarka