Posjetili smo Vukovar

Autor: Administrator , 27. 9. 2017.

Naši osmi razredi su 20. i 21. rujna bili na terenskoj nastavi u Vukovaru. Polazak je bio ispred škole u 8 sati. Svi smo se okupili odmorni, svježi i spremni za nove avanture i znanja o Vukovaru. Naše putovanje smo započeli obilaskom Gradskog muzeja Vukovar poznatog i kao dvorac Eltz i Muzeja vučedolske kulture. Imali smo i dva vrlo zanimljiva predavanja o Vukovaru prije, za vrijeme i poslije Domovinskog rata. Svoje slobodno vrijeme neki su iskoristili za obilazak trgovačkog centra, dok su ostali otišli na atraktivnu vožnju turističkim brodom Bajadera. Brod je elektro-solarni i baš to ga čini posebnim. Na brodu su nas počastili, naravno, čime drugim, bajaderom. Ostatak večeri proveli smo u disku gdje smo se odlično zabavili. Sljedeći dan išli smo u obilazak Memorijalnog centra Domovinskog rata, bolnice i križa na ušću rijeke Vuke u Dunav. Na memorijalnom groblju i Ovčari odali smo počast svim žrtvama Domovinskog rata minutom šutnje. Putovanje smo završili Školom mira i kvizom. Na kraju samo mogu reći da smo se zabavili, sklopili nova prijateljstva i naučili nešto o Vukovaru. Uspomene smo ovjekovječili s mnogo fotografija.

Izvijestila: Iva Komar 8.a

« Listopad 2017 »