5. Festival tehničke kulture

Autor: Administrator , 17. 10. 2017.

U nastavno športskoj dvorani Gradski vrt u Osijeku, u petak je otvoren 5. Festival tehničke kulture, to je dvodnevna manifestacija u Osijeku kojom Hrvatska zajednica tehničke kulture promovira raznovrsne inovativne ideje, popularizira tehniku i potiče kreativnost djece i mladih. Festival su posjetili naši učenici Lorena Tot i Karlo Zrakić iz 5.a, Leo Nićin iz 5.b, Ozana Filipović iz 5.c, Daniel Brtan, Davor Filipović, Lara Jakopović i David Kurtek iz 6.b, Josipa Fijala iz 7.c, te Ivan Bašić i Marin Rašić iz 8.a u pratnji nastavnice tehničke kulture Jasne Gubo, i knjižničarke Marine Tojčić. Učenici su uživali u mnogobrojnim radionicama 3D printanje, skeniranje i modeliranje, izrada elektroničke značke, izrada robota šaralice te u  izložbama  CB radiokluba „Lege“ Osijek, Centra tehničke kulture Čeminac, Hrvatskog radioamaterskog saveza i mnogih drugih. Na sajmu je sudjelovala i naša škola,  učenice Lara Pastuović, Dora Petrović i Nola Burić iz 5.c sa voditeljicom kreativne skupine Jasnom Dorić održale su radionicu izrade oznaka za knjige od suhog lišća uz pomoć plastifikatora. Radionica je bila zapažena, pa i radovi naše Školske zadruge Višnja koji su bili izloženi na prigodnoj izložbi. Za kraj nekoliko učeničkih dojmova pročitajte pod „više“, a fotografije pogledajte na Facebook stranici.

Izvijestila: Jasna Gubo, nastavnica tehničke kulture

Fotografirala: Marina Tojčić, knjižničarka