14. regionalni susret osoba s invaliditetom u župi Svetog Luke

Autor: Administrator , 6. 11. 2017.

U nedjelju 5.11.2017. u župnoj crkvi Svetog Luke u Josipovcu pod geslom „U Gospodina se uzdaj!“, organiziran je 14. susret osoba s invaliditetom i njihovih obitelji. Na susret su pozvane osobe s invaliditetom iz osječke regije, udruge i institucije koje skrbe o osobama s invaliditetom, njihovi suradnici i prijatelji. Susret je započeo duhovno-umjetničkim programom: pjevanjem, sviranjem, recitiranjem, scenskim prikazima i dramskim igrama s porukama ljubavi, nade i radosnoga zajedništva. U prepunoj Crkvi našu školu predstavljali su učenici s dvije pjesme na znakovnom jeziku „Što će biti s nama sutra? “ i „Malo mira“ uz pripremu vjeroučiteljice Vesne Klir i prof. Alme Mance. U nastavku susreta, večernje euharistijsko slavlje predvodio je velečasni Alojz Kovaček, povjerenik za pastoral osoba s invaliditetom i njihovih obitelji Đakovačko-osječke nadbiskupije uz asistenciju dvadesetak naših bivših i sadašnjih učenika ministranata. Domaćin susreta, velečasni Dejan Henčić, zahvalio je svim sudionicima susreta i pozvao na zajedničko druženje uz tamburicu i kolače. Nekoliko fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvjestila: vjeroučiteljica Vesna Klir