Mjesec knjige - Prekidamo nastavu zbog čitanja

Autor: Administrator , 29. 11. 2017.

Završen je još jedan „Mjesec hrvatske knjige“, manifestacija kojom se promovira lijepa riječ i naglašavaju vrijednosti koje se kriju u svijetu knjiga. U našoj školi, posebno u školskoj knjižnici, pozorno pratimo i stvaramo zanimljive programe kojima bismo promovirali i poboljšali čitanje.  Tako smo i ove školske godine jednoglasno odlučili „Prekidati nastavu zbog čitanja“. Našu avanturu smo započeli u listopadu u drugim razredima kojima smo čitali ulomke iz knjiga „Kakva je to ljubav bila“ i „Ljubavi obične i neobične. Nakon toga učenici trećih razreda uživali su u pričama „ O laži“ i „Glava“ iz knjige „Nemam vremena“. U Mjesecu hrvatske knjige i naši prvašići su postali aktivni članovi školske knjižnice. Vrijedni Mali knjižničari sami su izradili straničnike koje su prvašići dobili na prvom druženju u knjižnici i pročitali im priču o „Zaljubljenoj jedinici“. S novom pričom „Dosada“ također iz knjige „Nemam vremena“ bili smo gosti u četvrtim razredima. Učenicima petih čitali smo avanture jedne školjke „Finke Fi“ i ulomak iz knjige „Krugovi na vodi“.  S velikim zanimanjem šestaši su poslušali ulomak iz knjige naziva „Doričin dnevnik“. U tom dnevniku djevojčica Tanja otkriva bakin dnevnik u kojem je opisivala svoje djetinjstvo zahvaćeno Drugim svjetskim ratom.

Sedmi razredi su pozorno slušali o praznicima djevojčice Dolores iz avanturističkog romana „ Dolores i šumske sjene.“ Učenicima osmih razreda smo čitali ulomke iz najnovijih romana „Kad pobijedi ljubav“ i „ Iza oblaka“.

Mali su knjižničari, Nola Burić (5.c), Marija Salaj (5.c), Petra Liović (6.a), Ivona Spajić (6.a), Antonela Crljen (6.b), Ivona Širić (7.b) i Korina Tolić (7.c) bili čitači koji su hrabro predstavili najnovije naslove koji se nalaze u našoj knjižnici. Bilo je to jedno jako opušteno i veselo druženje uz knjige. U našoj školskoj knjižnici još možete pronaći i ove nove knjige: Basne, Mrvice iz dnevnog boravka, Twist na bazenu i Zeleni pas. Dođite u knjižnicu, posudite knjigu i uživajte!

Dio pozitivne i vesele atmosfere koja je vladala u knjižnici i po razredima možete  pogledati na Facebook stranici škole

Izvijestila: Marina Tojčić, knjižničarka

« Ožujak 2024 »