Svečano otvorena izložba učeničkih radova iz Nitre – grada prijatelja Osijeka

Autor: Administrator , 4. 12. 2017.

Bogat čovjek ima prijatelje, a tako je i s gradovima. U okviru obilježavanja Dana Grada Osijeka i 20. godišnjice suradnje prijatelja gradova – Nitre i Osijeka, planirane su brojne aktivnosti, izložbe i događanja. Već 20 godina ova dva grada njeguju prijateljstvo i međusobnu pomoć i zajedničku suradnju u gospodarskom, turističkom i kulturnom smislu što predstavlja veliku vrijednost. Naša škola je iznimno počašćena što je imala priliku sudjelovati u ovom važnom obilježavanju prijateljstva dvaju gradova. Na početku otvaranja izložbe svečanim je pozdravnim govorom ravnatelj OŠ Višnjevac, gospodin Dane Končar, prof., pozdravio goste, gospodina Igora Kršiaka, menadžera Grada Nitre i gospođu Marianu Paukovu ravnateljicu Privatne umjetničke osnovne škole. Potom je gospodin Igor Kršiak pozdravio sve nazočne u ime gradonačelnika Grada Nitre, zatim je gospođa Mariana Paukova uputila nekoliko riječi o izložbi dječjih radova i uručila našem ravnatelju Pismo namjere o uspostavi suradnje i prijateljstva s njihovom Privatnom umjetničkom osnovnom školom. Nakon toga je gospođa Žana Gamoš, zamjenica gradonačelnika proglasila izložbu otvorenom. Ova svečanost je protekla u veselom i raspjevanom ozračju za koje su se pobrinuli naši učenici govornici slovačkog jezika koji njeguju slovačku tradicijsku kulturu i naš prekrasan zbor koji je izveo dvije pjesme Malo mira i Što će biti s nama sutra uz solista Marina Bulića i Marina Rašića koje je pjesme popratio na znakovnom jeziku. Učenici koji uče slovački jezik uz vodstvo njihove profesorice Maje Kanđera pripremili su prigodan dramski program na slovačkom jeziku. Zahvaljujemo predstavnicima Grada Nitre i gospođi Mariani Paukov ravnateljici Privatne umjetničke osnovne škole što su došli k nama da zajedno slavimo, da pokažemo slovačku kulturu i vjerujemo da smo sklopili novo lijepo prijateljstvo i doprinijeli da naše školu zauvijek budu prijatelji. Zahvaljujemo Žani Gamoš, zamjenici gradonačelnika na ugodnoj suradnji i dolasku u našu školu. Ovaj susret su popratili i naši mediji Osječka TV i portal Osijek 031. Nekoliko fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvijestila: Marina Tojčić, knjižničarka