Lampionijada – prva i treća nagrada

Autor: Administrator , 6. 12. 2017.

Ove godine, u okviru proslave Dana grada Osijeka, Turistička zajednica Grada Osijeka, Društvo pedagoga tehničke kulture Osijek, Zajednica tehničke kulture Grada Osijeka, Muzej Slavonija, Zajednica tehničke kulture Osječko-baranjske županije i Grad Osijek organizirala je 24. izložbu lampiona.Tradicionalna Lampionijada održana je u petak 1.12.2017. u 16,00 sati u prostoru Arheološkog muzeja na Trgu sv. Trojstva u Tvrđi. Odabrani najkreativniji lampioni njih 12 predstavljaju našu školu i izloženi su u prostoru muzeja: Elena Balić 4.a,Tea Čalić 4.a, Ivo Pavić 4.b, Hana Veić 4.b, Gita Brljačić 4.c, Roko Mayer 4.c, Lorena Tot 5.a, Ivano Tojčić 5.a, Ozana Filipović 5.c, Marija Žagar 5.c, Lea Brljačić 6.b, Lara Jakopović 6.b i Josipa Fijala 7.c. Najbolje lampione je, uz predsjednika ZTK-a Osječko-baranjske županije Marina Kordića i predsjednika ZTK-a Grada Osijeka Antuna Šikića, proglasio i Saša Uranjek, direktor osječke Turističke zajednice, koji je najkreativnijima uručio i nagrade sponzora Karoline d.o.o. U kategoriji „Gosti-Grad Osijek“ prvo mjesto osvojio je naš IVO PAVIĆ iz 4.b, a naša MARIJA ŽAGAR iz 5.c osvojila je treće mjesto  u kategoriji „Grad Osijek“. Čestitamo Ivi i Mariji na izvanrednom uspjehu.  Nakon proglašenja najboljih radova ispred Muzeja Slavonija formirala se svečana kolona koja je s upaljenim lampionima krenula prema Trgu Ante Starčevića gdje je bilo organizirano podizanje Stijega grada Osijeka i svečani program. Prekrasna manifestacija, koja već godinama promiče kreativnost, tradiciju i ljubav prema gradu Osijeku, ovaj put je na svoj repertoar dodala i novu stavku – svečanu kolonu prema Trgu Ante Starčevića, na kojemu je u povodu 24. izložbe lampiona 24 lampiona poletjelo u zrak.

Izložba lampiona može se pogledati u radno vrijeme muzeja. Zahvaljujemo svim učenicima-autorima lampiona naše škole i pohvaljujemo njihovu kreativnost i maštovitost u izradi. Fotografije pogledajete na našoj Facebook stranici.

Izvijestila: Jasna Gubo,prof.