Proslavljen crkveni god Male Gospe i Dan mjesnog odbora Višnjevac

Autor: Administrator , 12. 9. 2018.

U petak, 7.  rujna 2018. godine, održana je Svečana akademija povodom proslave Crkvenog goda Male Gospe i obilježavanja Dana mjesnog odbora Višnjevac. Priredba se održala u Perivoju hrvatskih branitelja, a nazočio joj je velik broj mještana Višnjevca te njihovi gosti. Dio bogatog programa su, između ostalih, bili i učenici naše škole. Mali i veliki školski zbor pjevao je pjesmu Reci Da popraćenu znakovnim jezikom uz mentorstvo voditeljica Alme Mance i Vesne Klir. Ritmička skupina učiteljice Željke Čokolić rasplesala je publiku pjesmom vesele ljubavne tematike uz divnu pratnju, gosta iznenađenja, Ivana Bulića iz 2.b. Učenici 2.c razreda pod vodstvom učiteljice Jasne Dorić su nastupali s prekrasnom pjesmom Petar Pan. Naš je učenik, Marin Bulić na ovogodišnjoj svečanoj akademiji nastupio s poznatom pjesmom Moj Osijek koju je otpjevao uz klavirsku pratnju profesorice Ivančice Hinek. Nakon toga, uslijedio je samostalni nastup naših sadašnjih i bivših učenika Tirse, Rubena i Benjamina Habude koji su odsvirali "Parla piu piano"iz poznatog filma Kum. Voditeljice ovogodišnje svečanosti bile su učenice osmih razreda, Ivana Klarić (8.b) i Nika Kolesarić (8.b), dok se za koordinaciju i organizaciju pobrinula knjižničarka Marina Šimleša u suradnji s nastavnicom glazbene kulture, Almom Mance. Svoj su marljivi rad predstavili i dječji župni zbor „Slavuji“ i Zbor mladih župe RBDM. Također se moglo uživati u programu dječjeg vrtića Mali princ, izvornim pjesmama KUD-a Zlatni klas iz Višnjevca, KUD-a Josipovac iz Josipovca, te klape Čikat iz Malog Lošinja. Uz glazbu, druženje je nastavljeno i uz prigodnu fišijadu koju su domaćini priredili svojim mještanima i gostima.

Izvijestila: Marina Šimleša, knjižničarka