Terenska nastava 3.abc

Autor: Administrator , 30. 10. 2018.

U četvrtak, 25.10.2018. učenici 3.a,b,c razreda posjetili su Đakovo, grad u srcu Slavonije. Nakon doručka krenuli smo autobusom do Đakova. Najprije smo posjetili Spomen-muzej biskupa Josipa Jurja Strossmayera. Bogata ostavštine Velikog biskupaprikazano u šest soba Muzeja.Mnogo toga je razasuto diljem svijeta, a ponajviše u glavnom gradu Zagrebu, kojem je Strossmayer učinio toliko dobra.Đakovačka katedrala punim nazivom Katedrala bazilika Svetog Petra je neoromanička bazilika u Đakovu, sjedište Đakovačko-osječke nadbiskupije. Nakon šetnje po parku i fotografiranja otišli smo u Pastuharnu.Na lokaciji Ergele u samom centru grada Đakova – Pastuharni – smješteni su pastusi koji tu prolaze dresuru i obuku za konjičke športove, terapeutsko jahanje, vožnju dvoprega i četveroprega te školu jahanja. Prošetali smo uz stručno vodstvo, djeca su postavljala pitanja, gledali smo dresuru konja i na kraju se slikali.  Na kraju smo otišli u Vilu magic. Tamo nas je  čekao ručak. Nakon ručka smo odgledali predstavu u kojoj su djeca aktivno udjelovala. Nakon predstave je bilo slobodno vrijeme za igru. Djeca su uživala u igri i međusobnom druženju. Posjetili smo i njegov mali muzej te krenuli pu kući. Terenska nastava je bila uspješna. Uz šetnju, razgovor, razgledavanje i aktivno sudjelovanje usvojili su nove pojmove, usavršili svoje znanje te razvijali dobre međuljudske i međurazredne odnose. Nekoliko fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvijestila: Brigita Korman, učiteljica

« Ožujak 2024 »