Projekt Financijska psimenost

Autor: Administrator , 5. 11. 2018.

Učenici osmih razreda koji pohađaju dodatnu nastavu matematike započeli su projekt Financijska pismenost, kojem je cilj obrazovati mlade kako bi znali uspješno vladati novcem. U sklopu projekta istraživali su o nekoliko tema: Bitcoinu, Mirovniskim fondovima i Dionicama te su povodom obilježavanja Svjetskog dana štednje, u srijedu, 31. listopada 2018. godine  posjetili  poslovnicu  Addiko banke u Osijeku. Tamo su ih dočekali ljubazni djelatnici banke koji su spremno odgovarali na sva njihova pitanja vezana uz financije. Tako su saznali tko može imati bankovnu karticu, kako se provjerava kreditna sposobnost potencijalnih dužnika, kako se mogu kupiti strane valute- euro, dolar, funta i koji je tečaj najpovoljniji te što se više isplati kupovati karticama ili gotovinom i još mnogo sličnih financijskih informacija. Malo su se i posladili finom Addiko čokoladom te rashladili lepezama. Učenicima je to bio jako zanimljiv i edukativan susret sa stvarnim svijetom financija.

Nekoliko fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvjestile: Ivana Klarić 8b, i nastavnica Blanka Lendić