Lampionada 2018 - drugo mjesto

Autor: Administrator , 4. 12. 2018.

Ove godine, u okviru proslave za Dan grada Osijeka, Turistička zajednica Grada Osijeka, Zajednica tehničke kulture Osječko-baranjske županije, Zajednica tehničke kulture Grada Osijeka, Arheološki muzej , Društvo pedagoga tehničke kulture Osijek i grad Osijek organizirali su 25. izložbu lampiona -  Lampionadu. Lijepa osječka predbožićna tradicija uoči dana proslave Dana grada Osijeka (2. prosinca), održana je u petak 30. studenog 2018. u prostoru Arheološkog muzeja na Trgu sv. Trojstva u Tvrđi.

Odabrani najkreativniji lampioni njih 13 predstavljaju našu školu i izloženi su u prostoru muzeja: Josip Nikić 4.a, Lucija Kišurek 4.b, Lucija Koić 4.b, Mihael Mikolin 4.c, Ivan Pastuović 4.c, Petra Tojčić 4.c, Anamarija Vranjković 4.c, Ivano Šubić 5.a, Ivo Pavić 5.b, Roko Mayer 5.c, Josipa Fijala 8.c, Vita Dobrinić 5.c i Iva Šego 6.a, Mirjam Crnoja 7.c i Dajana Kovačević 7.c.

Na svečanoj priredbi u Arheološkom muzeju, uz prigodni program Glazbene škole Franje Kuhača proglašeni su ovogodišnji pobjednici. U kategoriji „Grad Osijek“ drugo mjesto osvojio je naš Mihael Mikolin iz 4.c. Čestitamo Mihaelu na izvanrednom uspjehu. Učenici su nagrađeni prigodnim poklonima Turističke zajednice grada Osijeka i paketima slatkih proizvoda tvrtke Karolina.

Nakon dodjele nagrada svim lampionima u svim kategorijama oko 18:45 svi okupljeni posjetitelji izložbe i djeca su na trgu pred muzejom, Trg Svetog Trojstva u Tvrđi, u zrak pustili desetke svjetlećih lampiona. Nebo je za trenutak postalo obasjano blistavim lampionima i njihovim sjajem koji su sijali za naš grad.

Izložba lampiona može se pogledati u radno vrijeme Muzeja. Zahvaljujemo se svim učenicima-autorima lampiona naše škole kao i 4.c koji se cijeli razred uključio u izradu lampiona i pohvaljujemo njihovu kreativnost i maštovitost u izradi. Fotografije pogledajete na našoj Facebook stranici.

Izvijestila: Jasna Gubo, učiteljica tehničke kulture