Prva sjednica Vijeća učenika

Autor: Administrator , 13. 10. 2016.

Kao i na svakom početku nove školske godine, i ove smo proveli izbor razrednog rukovodstva u svim odjelima. Razredno rukovodstvo čine predsjednik razreda koji je ujedno i predstavnik razreda u Vijeću učenika, zatim zamjenik predsjednika i blagajnik. Razredno se rukovodstvo odabire tajnim glasanjem svih učenika razreda. Učenik koji je dobio najviše glasova postaje predsjednik razreda, a zatim slijede, prema broju glasova, zamjenik predsjednika i blagajnik. Izbore nadzire izborna komisija od tri člana koja prebrojava glasove i proglašava rezultate. Na ovaj se način učenici uče demokraciji i osnovama građanskog odgoja u praksi.

Jučer je održana i prva sjednica Vijeća učenika na kojoj su održani izbori za predsjednika Vijeća učenika, njegovog zamjenika i zapisničara. Sjednicu je vodila knjižničarka škole koja je pozdravila i prozvala učenike te predložila dnevni red. Dnevni red se sastojao od točaka: izbori za predsjednika Vijeća učenika te predstavljanje Erasmus + projekata „Embrace“ i „Read for Fun, Fun to Read“. Nakon glasovanja priloženi dnevni red je jednoglasno usvojen. Potom su se održani izbori, kandidati, učenici osmih razreda, su se predstavili i uslijedilo je demokratsko glasanje. Za novu je predsjednicu Vijeća učenika izabrana Helena Andrašek iz 8.c, njen zamjenik je Andrej Pejičić iz 8.a, dok je Tvrtko Slobođanac iz 8.b razreda zapisničar. Čestitamo odabranim učenicima. Potom je pedagoginja Melita Krstić predstavila projekte „Embrace“ i „Read for Fun, Fun to Read“  Vijeću učenika. Projekt „Embrace“ započinje ove školske godine i traje ukupno tri školske godine. Nositelj projekta je škola Archbishop Ilsley Catholic  School iz Birmingama, Velika Britanija. Projekt „Read for Fun, Fun to Read“ započinje isto ove školske godine i traje ukupno dvije školske godine. Nositelj ovog  projekta je škola Agrupamento de Escolas de Frazão iz grada Frazão, Paços de Ferreira u Portugalu. Učenici su sa zanimanjem slušali izlaganje te nakon toga postavili niz zanimljivih pitanja. Na kraju su svi učenici istaknuli kako im je drago što baš naša škola sudjeluje u važnim europskim projektima.

Pod "više" pogledajte rezultate naših izbora za razredna rukovodstva u svim odjelima.

Izvijestila: Marina Tojčić, knjižničarka

Priloženi dokumenti: