Održan susret s pjesnikom Zorislavom Vidakovićem

Autor: Administrator , 10. 11. 2016.

U ponedjeljak, 7. studenog 2016. u našoj je školi upriličen književni susret učenika od 1. do 4. razreda s pučkim pjesnikom Zorislavom Vidakovićem. Zorislav Vidaković očarao nas je svojim duhovitim predstavljanjem knjiga „Mačak Prkonjica“, „Moj Osijek tone u noć“, „Tražeći istinu“ te „Šokački divani“. Učenici nižih razreda su sa svojim učiteljicama pozorno slušali svaku njegovu riječ, svaki stih. Posebno im je bilo zanimljivo kada je spomenuo svoju veliku ljubav prema prirodi, knjigama, pjesmama, mačkama. U ovom susretu smo svi jako uživali, bilo je smijeha, veselja i razigranosti. Pjesnika su razveselili i naši učenici Stjepan Pajnić, Lara Husar i Katja Pivac iz 4.b koji su uvježbali igrokaz o Mačku Prkonjici, pod vodstvom učiteljice Senke Lončar. Na kraju su bili nagrađeni velikim pljeskom okupljene publike. Učenici iz 4.c razreda predali su dragom gostu simboličan poklon, koji su  napravili te zahvalnicu za uspomenu na ugodno druženje. Pjesnika su na kraju druženja intervjuirali naši Mali knjižničari, Matea Prka (8.b) i Matea Murković (8.c), intervju pogledajte u nastavku. Drago nam je što smo imali smo čast ugostiti, Zorislava Vidakovića, pjesnika koji nas je uveselio i podsjetio zašto volimo čitati. Upravo je njegovim gostovanjem  na poseban način obilježen Mjesec hrvatske knjige. Nekoliko fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici, a intervju pod "više".

Izvijestila: Marina Tojčić, knjižničarka

INTERVJU – ZORISLAV VIDAKOVIĆ

Matea Prka: Po čemu pamtite svoje djetinjstvo?

Zorislav Vidaković: Pamtim ga po školi, po suživotu u prirodi. Bezbrižnom uživanju u ljetnim danima.

Matea Murković: Kada ste shvatili da želite pisati pjesme?

Zorislav Vidaković: Pišem od 7. razreda osnovne škole, poticaj za pisanje prve pjesme mi je bilo nevrijeme.

Matea Prka: Koje ste škole pohađali?

Zorislav Vidaković: Pohađao sam Osnovnu školu u Brođacima, potom sam išao u Elektrotehničku srednju školu u Osijeku.

Matea Murković : Imate li slobodnog vremena i kako ga provodite?

Zorislav Vidaković: U mirovini sam, zajedno sa svojom ženom kuham ručak ili šetam. Napisao sam i jednu pjesmu koja je popratila moj odlazak u mirovinu: Suza ispod crnih naočala.

Matea Prka: Gdje pronalazite inspiraciju za pisanje pjesama?

Zorislav Vidaković: Najviše inspiracije pronalazim kada me dotaknu neke emocije: tuga,ljubav, sreća te motivi iz prirode.

Matea Murković: Imate li neku svoju omiljenu pjesmu?

Zorislav Vidaković: Pjesme su djeca. Ne može mi se jedva sviđati više, a druga manje. Sve ih volim jednako.

Matea Prka i Matea Murković: Mi Vam zahvaljujemo što ste izdvojili par minuta za nas.

Intervju vodile: Matea Prka (8.b) i Matea Murković (8.c)