Dani darovitih

Autor: Administrator , 3. 4. 2017.

Europski dan talentiranih i darovitih po prvi je puta obilježen 2011. godine. U našoj školi se po prvi put se obilježio Dan darovitih učenika - 21. ožujka 2013. godine.  Uvođenjem Dana darovitih učenika želi se afirmirati spoznaja o potrebi organiziranja sustavne brige za takve pojedince u obrazovnom sustavu Republike Hrvatske.  Od 20. do 31. ožujka započeli smo obilježavanje Dana darovitih učenika. Tim povodom učenici naše škole zamijenili su svoje nastavnike, zauzeli katedre, ploče i kompjutere te kroz brojne aktivnosti prezentirali svoj dodatni rad na nastavi kao i u slobodno vrijeme. Daroviti učenici naše škole podučavali su svoje školske prijatelje o proljeću, nastanku strujnog kruga pomoću jabuka, dijeljenju s brojem 4, običajima slovačkog naroda, češkom jeziku, o matematičkim igrama uz gitaru, tangramima, prometnim znakovima, nastanku jedne predstave, objektnim rečenicama, imperativu, klimi, stabljikama, virusima i bakterijama, misionarima u svijetu, povijesti, tehnici origami, ekumenizmu, karboksilnim kiselinama, Sjedinjenim Američkim Državama, Quebecu, decimalnom zapisu broja, linearnim jednadžbama, učili ih vokalnim tehnikama, odbojci, nogometnim trikovima, te pripremili zanimljive izložbe likovnih radova.

Uz pomoć svojih učitelja i predmetnih nastavnika na ovogodišnjem Danu darovitih predstavili su nam se: Lovro Šubić(1.a), Noa Kapraljević(1.b), David Stjepanović (1.c), Ivano Šajatović(2.a), Borna Žižanović (2.b), Anamarija Vranjković (2.c), Lana Zec (2.c), Franka Brajdić (3.a), Elena Balić (3.a),  Anđa Mamić (3.b), Ivo Pavić (3.b), Gregor Đuras (3.c), Una Petrović Šijan (4.a), Jan Svoboda (4.b), Marija Žagar (4.c), Roko Baban-Gages (5.a), Ena Valenta (5.a), Marin Bulić (5.b), Fran Bocka (5.c), Matej Vukovski (5.c), Ana Vranjković (5.c), Petra Topić (5.c), Dajana Kovačević (5.c), Darija Krpan (5.c), Jona Patković (5.c), Ana Sili (5.c), Leo Jakšetić (5.c), Tin Serdar (5.c), Patrik Zec (5.c), Luka Varga (6.a), Nika Kolesarić (6.b), Ivana Klarić (6.b), Antonela Biloš (7.a), Iva Komar (7.a), Marin Rašić (7.a), Maja Avdaković (7.b),Antea Valenta (7.c),Marco Andrea Contini (7.c), Luka Geyer (7.d), Ivan Gajčević (7.d), Iva Jelošek (7.d), Leda Mlikota (7.d), Ivan Mikla (7.d), Dora Klaić (7.d), Ana Ćurić (8.a), Tamara Špoljarić (8.a), Ruben Habuda (8.a), Marina Kolarić (8.b), Marko Špoljarić (8.b), Karla Tolić (8.b), Matea Miličević (8.c), Helena Andrašek (8.c), Matea Murković (8.c) i Izabela Vereš (8.c).

Slike govore više od riječi  - pogledajte ih na našoj Facebooku stranici.

« Ožujak 2024 »