Smotra vjeronaučnog stvaralaštva

Autor: Administrator , 18. 5. 2017.

"VjeDra" - smotra vjeronaučnog stvaralaštva Đakovačko-osječke nadbiskupije održana je u srijedu 17. svibnja 2017. u Osijeku ,Nadbiskupijskom ordinarijatu-vikarijatu s temom ,,Misije- poslanje Crkve “  i ,,Mladi u potrazi za Kristom“.  U programu smotre sudjelovalo je osamnaest srednjih i osnovnih škola koje su pokazale svoje stvaralaštvo na području dramskog, literarnog, medijskog ,te glazbenog i likovnog izražavanja gdje se mogla uočiti dječja spontanost i uloženi trud s naglaskom na teološko-duhovne sadržaje. Našu školu predstavili smo  s dvije pjesme : ,,Što će biti s nama sutra" i ,,Malo mira",   uz klavirsku pratnju Rubena Habude 8.(a) , pratnju violine , Dore Klaić 7.(d)  i Tirse Habude (4.b),  te  Marina Bulića (5.b) kao solo pjevača. Na znakovnom jeziku popratili su : Mia Božičević (5.a), Ena Petešić (5.a), Lea Brčić ( 5.a), Leonarda Mihaljević (5.a), Brigita -Ana Drmić (5.a ), Dora Blažeković ( 5.a), Petra Liović (5.a), Dunja Primožić ( 5.b), Ana- Marija Ozimec ( 5. b.), Stella Bakić (5.b), Aurora Kujavec (5.b), Lara Jakopović (5.b), Leonarda Mitrović (5.c),  Ivan Bašić (7.a), Iva Komar (7.a), Marin Rašić (7.a),  Iva Jelošek (7.d).  Učenike su pripremile mentorica vjeroučiteljica Vesna Klir i prof. glazbene kulture  Alma Mance.

Susret je završio molitvom ,  podjelom priznanja i zahvalnica te slikanjem s našim nadbiskupom Đurom Hranićem. Proširili smo  spoznaju o Misionarima , Kristu kao prijatelju mladih te doživjeli lijepa iskustva  i radujemo se slijedećoj „VjeDri“. Fotografije pogledajte na našoj Facebook stranicci.

Izvjestila: vjeroučiteljica Vesna Klir

« Prosinac 2017 »