Erasmus + Budimpešta, Mađarska

Autor: Administrator , 6. 6. 2017.

Cilj našeg trećeg putovanja u sklopu našeg EU projekta „Read for Fun, Fun to Read“ bio je u glavni grad Mađarske, Budimpešta. Naši domaćini su bile tri srednje škole: Kardos István Általános és Közgazdasági Szakközépiskola, u Szigetszentmiklósu, mjestu tridesetak kilometra udaljenom od Budimpešte, Újpesti Könyves Kálmán Gimnázium u Budimpešti i Zrínyi Miklós Gimnázium također u Budimpešti. Posebno nas je oduševila činjenica da se jedna gimnazija u Budimpešti zove po našem Nikoli Šubiću Zrinskom koji je značajna povijesna ličnost i u Mađarskoj.

Osim škola naših domaćina posjetili smo Muzije književnosti (Petőfi Museum of Literature), a naši domaćini su nam organzirali i jednodnevni izlet u poznate mađarske turističke destinacije Szentendre i Visegrád. Tijekom našeg posjeta učili smo o kreativnom pisanju, pogledali observatorij te sudjelovali na satu integrirane nastave fizike, kemije i biologije kroz koju nas je vodila poznata priča “Mali princ” Antoinea de Sainta-Exuperyja. Budimpešta ima odličnu podzemnu željeznicu koja je brza, točna i izrazito čista i uredna. Naravno da smo posjetili i stari grad Budu. Puno doživljaja, novih mjesta i druženja s našim projektnim partnerima učiteljima iz Portugala, Španjolske, Turske, Latvije i Mađarske. Fotografije pogledajte na našoj Facebook stranici.

« Kolovoz 2017 »