Susret s književnicom Majom Brajko-Livaković

Autor: Administrator , 29. 10. 2017.

Književni susret s Majom Brajko-Livaković održan je u četvrtak, 26. listopada 2017.  u našoj školi. Susret je dio planiranog programa Mjeseca hrvatske knjige. Na susretu su bili učenici od petog do osmog razreda i njihove nastavnice. Kao i kod svakog književnog susreta bila je to prilika da učenici upoznaju autoricu čija djela rado čitaju. S radom književnice Maje Brajko – Livaković učenici se susreću u petom razredu čitajući knjigu „Finka Fi“, a u osmom razredu upoznaju njezino djelo „Kad pobijedi ljubav“. Osim navedenih naslova književnica ima i druga poznata djela: „Nije fer“, „Stakleni dvorac“, „Zatočenici alge“, „Nemoj reći nikome“, „Sirena i oblak“…  U svojim romanima piše o svijetu prirode, njegovu očuvanju i problemu odrastanja mladeži. Osim o romanima, književnica je s  učenicima razgovarala o važnosti čitanja i ljubavi prema čitanju i knjigama. Drago nam je što smo imali čast ugostiti, Maju Brajko-Livaković, književnicu koji nas je uveselila i podsjetila zašto volimo čitati. Veselimo se novim književnim susretima koji su uvijek dobar poticaj za upoznavanje novih autora te čitanje njihovih djela.

Izvijestila: Marina Tojčić, knjižničarka

Fotografirala: Petra Šimenić, pripravnica razredne nastave