Aktivnosti učenika na građanskom ogdoju

Autor: Administrator , 6. 12. 2017.

Učenici 8.r. koji pohađaju građanski odgoj sudjelovali na 19. sjednici Mjesnog odbora Višnjevac. Dali inicijativu za mnogobrojne akcije u mjestu. Izvješće pogledajte pod "više", a fotografije na našoj Facebook stranici.

Izborni predmet građanskog odgoja i obrazovanja 8. razreda OŠ Višnjevac na djelu! Učenici GOO-a 8. razreda nazočili i dali prijedloge na 19. sjednici Vijeća MO Višnjevac , posjetili i upoznati s Humanitarnim radom Župe Višnjevac!

Već četvrtu godinu učenici Izborinog predmeta Građanskog odgoja i obrazovanja 8. razreda OŠ Višnjevac zajedno s Vijećem učenika škole daju prijedloge i sudjeluju u kreiranju prostornog uređenja naselja Višnjevac u suradnji s MO Višnjevac, Župnim uredom i dječjim vrtićima Višnjevac i Josipovac.

U foto prilogu  fb stranice škole pogledajte prijedloge naših učenika IP GOO-a 8.razreda u svezi POBOLJŠANJA PROSTORNOG UREĐENJA MO VIŠNJEVC 2017./2018.godinu.

Jučer na sastanku nazočni vijećnici su s učenicima dogovorili da će postaviti reflektore na školska igrališta , omogućiti učenicima proslavu osmaša i omogućiti prostorije za ples, glazbu i druženje vikendom.

Također u tijeku je plan uređenja tržnog centra Višnjevac za izgradnju Dječjeg vrtića. U planu je i postavljanje fitnes-sprava oko škole.

Zainteresirane članove pozvali smo na prezentaciju tvrtke Pitaya koji proizvode pametne tuševe i izrazili želju da za vrijeme ljeta budu postavljeni u dvorištu škole.Na staroj Dravi Višnjevac postaviti će se još dodatnih izletničkih sadržaja i čuvar kako bi nadzirao okoliš.

Nazočne smo pozvali da jednu sjednicu održe na našem satu građanskog odgoja, zajedno s ravnateljem i upravom škole kako bi dogovorili plan -strategiju za daljnje prostorno uređenje naselja i okoliša škole koje je ujedno i centar okupljanja mladih Višnjevčana.

Isto tako ukazali su i na ostale probleme koje treba rješavati, a navedeni su u prilogu.Učenici su pohvaljeni za svoje prijedloge kao i za volontiranje u Dječjim vrtićima i humanitarni rad!

Prošli tjedan u Župnom uredu Višnjevac, župnik je upoznao učenike s Humanitarnim radom u mjestu i na koji način sudjelovati i pomoći socijalno ugroženim obiteljima,invalidima, starijima i nemoćnima na području naše župa i mjesta.

Do sada su svojim građanskim inicijativama svi učenici polaznici Predmeta Građanskog odgoja i obrazovanja 8. razreda OŠ Višnjevac omogućili da se postave dječja igrališta u mjestu i znakovi upozorenja za odgovornije vlasnike pasa , urede biciklističke staze do Osijeka i očisti izletište Stara Drava Višnjevac.

Isto tako pokrenuli su na državnoj- nacionalnoj razini projekt EDUKACIJA ZA ODGOVORNO RODITELJSTVO i omogućili migrantima na području grada Osijeka da krenu u školu!

Time su dokazali kako se kvalitetno može provoditi Izborni predmet Građanskog odgoja i obrazovanja u Osnovnoj školi!

Čestitamo učenicama i učenicima na konstruktivnim prijedlozima , budućim građankama i građanima našeg mjesta Višnjevac i grada Osijeka!

Izvijestila: Nastavnik-voditelj IP GOO-a 8.r. ,Silvija Vukašinović,mag.prim.educ.

Pogledajte i na fb stranici škole!