Humanitarne akcije - provedeno pet velikih akcija

Autor: Administrator , 19. 12. 2017.

Tijekom školske godine 2017./2018., u osnovnoj školi Višnjevac je, već tradicionalno, provedena  humanitarna akcija ''Za 1000 radosti''. Ovu akciju Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta od samog početka 2002. godine prati, podupire i preporučuje. Ovogodišnja akcija nazvana je ''DARuj i obRADuj'' s porukom da darivanjem zahvatimo i oplemenimo svaki odnos s bližnjima, i to na najrazličitije načine, darujući im pomoć, podršku, hranu, novac, solidarnost, ali i ohrabrenje, prijateljstvo, vrijeme... Zašto ne darivati i nekoga ne obradovati? Podjelom naljepnica (4 boje s različitim porukama) i sakupljanjem dobrovoljnog priloga učenici i roditelji rado su se odazvali, kao i svake godine. Prikupili smo 1100,00 kn. Cijeli iznos uplaćen je na račun obitelji iz Višnjevca, kojoj je ova pomoć dobro došla. Ukoliko želite i možete podržati ovu akciju tijekom cijele godine, sredstva možete uplatiti na račun HC-a (Za 1000 radosti, IBAN HR4023400091510126452, poziv na br. 7-16).

Osim ove akcije i ove godine smo sudjelovali u akciji "Igračke i slikovnice za naše vrtiće" u organizaciji učiteljica razredne nastave Dunje Ham i Brigite korman. Sve sakupljno učiteljice u odnijele u vrtiće te uz to pripremile i priredbu koja je razveselila mališane iz vrtića.

U vremenu od 15.-18.12.2017. provedena je i akcija Tjedan solidarnosti kao jedna od aktivnosti našeg europskog Erasmus Plus projekta "EMBRACE". Sakupljan je higijenski pribor za djecu iz Dječjeg doma Klasje. Akciju smo provodili uz pomoć Gradskog društva Crvenog križa Osijek. Popis prikupljenog možete pogledati pod "više".

Naši roditelji i učenici su se u velikom broju odazvali i na akciju ''Dječja košarica – Božić 2017". Prikupljana je garderoba i igračke te donirani Centru za dijete Osijek koji će donirano raspodjeliti našim sugrađanima koji su u potrebi.

U tijeku je i još jedna velika akcija prikupljanja sredstava za pomoć u liječenju Ivane Tojčić.  Likovnu radionicu za akciju s učenicima 5. i 7.r. organizirala je vjeroučiteljica Marina Vidaković uz prisustvo akademskih slikarica Ivanke Weiss i Rose Žuro. Veliku pomoć u održavanu radionice pružila je učiteljica likovne kulture Silvija Vukašinović, knjižničarka Marina Tojčić i mama Patricija Balić.  Osim ove radionice veliki broj razrednika je organizirao slične radionice sa svojim učenicima i donirao učeničke radove.  Mama Ivana ima dvoje djece u našoj školi te su se učenici i roditelji iz 3.c i 5.a  razreda među prvima odazvali akciji.  Pozivamo i dalje sve koje su u mogućnosti da posjete našu prodajnu izložbu i kupovinom uradaka učenika ili donacijom novčanih sredstava pomognu u lijčenju gospođe Ivane.

I ove godine učenici, roditelji i učitelji škole pokazali su da imaju veliko srce i spremni su svima pomoći. Pokazali su da ih darivanje posebno raduje i oplemenjuje. Hvala svima koji su se odazvali  na bilo koji način. Sretan Vam i blagoslovljen Božić!

Fotografije pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvijestila: Marina Vidaković, vjeroučiteljica

Priloženi dokumenti: