Obilježili smo Svjetski dan osoba s Down sindromom

Autor: Administrator , 22. 3. 2018.

Na prvi dan proljeća, obilježava se Svjetski dan osoba s Down sindromom“. Ovaj datum (21.3.) predstavlja 3 kopije kromosoma 21,  koji je jedinstven za osobe s Down sindromom. Svjetski dan Down sindroma prvi put je obilježen u Singapuru 2006. godine, a danas se obilježava u cijelom svijetu.

Obilježili smo ga i mi, učenici 4.a razreda, tako što smo danas odjenuli šarene čarape kojima smo poručili da se brinemo, da razumijemo i poštujemo prava osoba s Down sindromom. Sva djeca s Downovim sindromom su topla, dobrodušna, vedra, vesela; komuniciraju sa svojom okolinom; vjerno kopiraju ponašanja svoje sredine, mogu biti kreativni. Ipak, cijeli život im je potrebna tuđa njega i pomoć. Obilježavanjem Svjetskog dana sindroma Down želimo upoznati svijet s ovim poremećajem i pri tomu potaknuti ljude za veće poštivanje prava ljudi s Downovim sindromom.

« Ožujak 2024 »