Noć knjige

Autor: Administrator , 3. 5. 2018.

Naša školska knjižnica se prošli tjedan uključila u manifestaciju pod nazivom Noć knjige. Mali knjižničari i knjižničarka za učenike su organizirali čitanje priča i slikanje za Insta kutak Knjigo-klik. Učenici razredne nastave aktivno su sudjelovali u radionicama čitanja priči iz knjiga Zeleni mravi autora Zvonimira Baloga te Ljubavi obične i neobične autorice Vere Zemunić. Radionice su uspješno vodili Mali knjižničari, učenice, Nola Burić (5.c) i Lana Mitrović (5.c). Nakon čitanja, učenici su u svojim razredima razgovarali o prijateljstvu, o čitanju i crtali likove iz priča. Na kraju druženja učenici su dobili straničnike kao uspomenu na sudjelovanje u obilježavanju Noći knjige, manifestacije kojom se potiče kultura čitanja i razgovor o knjizi i svemu onome što ona predstavlja ili treba predstavljati u suvremenom društvu. Mali knjižničari zahvaljuju i svim učenicima i učiteljima koji su se došli slikati u naš Insta kutak Knjigo-klik.

Također, u prošli petak su učenici 1.c Dora Lazarević, Franko Vrabec, Bruno Bačić, Rafael Selenić i Petra Horvat svojim razrednim prijateljima, roditeljima, mlađim sestrama i bakama hrabro, javno, glasno i jasno pročitali omiljene bajke i priče i lijepo obilježili Noć knjige. Nekoliko fotografija pogledajte na Facebook stranici.

Izvijestila: Marina Tojčić, knjižničarka

« Ožujak 2024 »