Europski kutić

Autor: Administrator , 7. 11. 2019.

U vremenu od 1.9.2016.-31.8.2018. u školi se provodio Erasmus+ projekt Europske unije „Read for Fun, Fun to Read“ (radni naslov: „Čitaj radi zabave, zabavljaj se dok čitaš“).  Nositelj projekta je bila škola Agrupamento de Escolas de Frazão iz grada Frazão, Paços de Ferreira u Portugalu. Zemlje partneri bili su: Turska (grad Ankara; škola „Sincan Ilkokulu“), Mađarska (grad Budimpešta; udruga „5K Központ Kft“), Španjolska (grad Malaga: škola „CEIP BLAS INFANTE“), Latvija (grad Grobina: škola „Grobiņas sākumskola“) i naravno Portugal i naša škola. Naši učitelji su posjetili pet zemalja partnera u projektu, a svi su posjetili i našu školu i našu zemlju od 22.-26.10.2017. Na putovanjima su se učitelji stručno usavršavali te smo razmijenili školsku paraksu s našim partnerima. O svemu smo redovito pisali na našoj internetskoj i Facebook stranici. Po završetku projekta naše izvješće je prihvaćeno od strane Europske komisije.  Poradi racionalnog korištenja sredstava projekta i pozitivne ocjene naših aktivnosti preostalo je još nešto novca za opremanje škole i daljnju edukaciju naših učitelja. Iz ovoga fonda za školu su kupljenji: LCD projektor, 6 pokretnih panoa, foto aparat Canon, plaćene dvije dodatne edukacije za naše učitelje, te je prostor ispod stpenca u holu škole uređen kao Europski kutić za čitanje projekta „Read for fun, Fun to Reada“. Ovaj ugodno uređeni prostor ovdje je za naše učenike, učitelje i roditelje. Nadamo se da ćete u njemu provesti ugodne trenutke, čitati, družiti se...

Ovim putem se posebno zahvaljujemo našem domaru Andriji Lubini, učiteljici likovne kulture Silviji Vukašinović, učenicama likovne skupine koji su najviše truda uložili u uređenje našeg kutića. Isto tako zahvaljujemo tvrtci Bonaviva d.o.o. iz Tenje koja je posebno za nas dizajnirala taburee za ovu priliku. Nekoliko fotografija našeg Europskog kutića pogledajte na našoj Facebook stranici.