Pčele u zagrljaju cvjetnih mirisa – predstavljanje knjige

Autor: Administrator , 30. 11. 2019.

Hol škole bio je danas premal za sve koji su došli na predstavljanje knjige „Pčele u zagrljaju cvjetnih mirisa“ autorice Evice Šunić. Evica Šunić bila je učiteljica razredne nastave koja je radila u našoj školi a sada je u mirovini. Knjigu nam je predstavila i napisala recenziju, također bivša učiteljica naše škole, gospođa Ana Pintarić. Nekoliko ulomaka knjige pročitale su učiteljice Dunja Ham i Tanja Šustić. Bila je ovo prilika da se okupe mnogobrojni bivši i današnji djelatnici i učitelji naše škole i uživaju u književnosti, glazbi, likovnoj i dramskoj umjetnosti.

Ilustracije za knjigu napravili su učenici naše škole Dora Vrdoljak (6.b), Tea Čalić (6.a), Petra Tojčić (5.c), Ivan Čavar (5.c), Petra Pavičić (3.a), Darin Benčić (3.c), David Muretić Gucek (6.b), Antun Ivankov (4.a), Hannah Altman (4.a), Nikol Džanko (3.b), Nina Šikić (3.b) , Dora Posavac (6.a), Karla Koić (2.a) i Ana Puškadija (6.a) pod vodstvom svojih učiteljica Silvije Vukašinović, Željke Čokolić, Željke Mihaljević, Mirjane Marinčić, Senke Lončar, Franke Majer i Vesne Ćosić.

Bogati kulturno-umjetnički program pripremila je učiteljica Alma Mance. Ponovno smo uživali u glazbi  naših bivših učenika Benjamina Habude, Rubena Habude i Dore Klaić. Osim njih uživali smo u sviranju naše violinistice Tirse Habude (7.b) te prekrasnim glasovima Ivana Bulića (3.b) i Marina Bulića (8.b).

Dramatizaciju priče „Neumjerena pčela“, koja je jedna od priča iz predstavljene knjige, pripremila je učiteljica Mirjana Marinčić i učenici 3.a razreda.

Glazbeno dramski program obogatili su i gosti iz Podravskih Podgajaca Karla Ružić učenica 4.r. OŠ Hrvatski Sokol, Sandra Kopić učiteljica škole, gajdaš kulturno-umjetničkog društva i drugi.

Nakon predstavljanja knjige gosti su mogli uživati u izložbi likovnih i maketarskih radova. Scenografiju za ovaj događaj pripremila je učiteljica likovne kulture Silvija Vukašinović.

Pridružili su nam se i brojni uzvanici, predsjednik  mjesnog odbora Višnjevac Mirko Ivković te predstavnici naše Županije.

Nekoliko fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici.

« Ožujak 2024 »