> O školi  > Projekti
Projekti škole

PROJEKTI ŠKOLE ZA ŠKOLSKU GODINU 2018-2019

I tijekom ove školske godine škola sudjeluje u mnogobrojnim projektima o kojima Vas redovito izvještavama na našim web stranicama i zidnim novinama škole.

CAP program– Child assault prevention– projekt za učenike 2.r. Udruge roditelja “Korak po korak” – (projekt se provodi unazad 16 godina).

Za sigurno i poticajno okruženje u školama Stop nasilju među djecom– UNICEF– (projekt se provodi unazad 12 godina).

Školski preventivni programi u okviru Nacionalnog programa za suzbijanje ovisnosti MZOŠ i u suradnji s Policijskom upravom osječko-baranjske županije i  Crvenim križem Osijek (projekt traje 13 godina). Teme: Sigurnost i žaštita djece na internetu (5.r.) , Živim život bez nasilja (6.r.), Budi navijač a ne razbijač (7.r.), Alkoholizam, vandalizam i nasilje među mladima (8.r.).

Uključeni smo u Projekt obuke neplivača (učenici 5. r.) na razini Grada Osijeka u suradnji s Gradskim bazenima Osijek (projekt se provodi unazad 15 godina).

Erasmus Plus projekt Europske Unije pod nazivom „EMBRACE - European Movement to Be Responsible Active Citizens Everywhere“  (radni naslov: Zagrljaj – Europski pokret za odgovorne aktivne građane bilo gdje). Nositelj projekta je škola Archbishop Ilsley Catholic  School iz Birmingama, Ujedinjeno Kraljevstvo. Osim Ujedinjenog Kraljevstva zemlje partneri u projektu su: Španjolska (grad Murcia; škola „IES Ramon y Cajal Colegio de Procuradores de Murcia”), Poljska (grad Szczecin; škola: „IV Liceum Ogolnoksztalcace“), Portugal (grad Macedo de Cavaleiros; škola: „Agrupamento de Escolas de Macedo de Cavaleiros“), Italija (grad Messina, Sicilia ; škola: „Liceo Scientifico Statale Seguenza“), Finska (grad Kiiminki ; škola: „Kiimingin lukio“) i naravno, naša Osnovna škola Višnjevac. Projekt traje tri školske, od šk. god. 2016./2017. godine, i ovo je poslijednja.

Ove školske godine započinje novi Erasmus Plus projekt Europske Unije pod nazivom Using Social Media Rationally, Efficiently and Safely (radni naslov: "Racionalno, učinkovito i sigurno korištenje društvenih medija“). Nositelj projekta je škola Szkola Podstawowa nr 1 w Lubartowie iz grada Lubratow, Poljska. Osim Poljske zemlje partneri u projektu su Makedonija (grad Skopje; škola: Opshtinsko osnovno uciliste Dimitar Makedonski Skopje), Portugal (grad Portalegre; škola Agrupamento De Escolas José Régio – Portalegre) i Turska (grad Mersin; škola Erdemli Aslanli Ortaokulu) i naravno naša Osnovna škola Višnjevac. Projekt će trajati dvije školske godine.

Ostale projekte možete pogledati u Kurikulumu.

« Listopad 2018 »