> O školi  > Projekti
Projekti škole

PROJEKTI ŠKOLE ZA ŠKOLSKU GODINU 2016-2017

I tijekom ove školske godine škola sudjeluje u mnogobrojnim projektima o kojima Vas redovito izvještavama na našim web stranicama i zidnim novinama škole.

CAP programChild assault prevention– projekt za učenike 2.r. Udruge roditelja “Korak po korak” – (projekt se provodi unazad 14 godina).

Za sigurno i poticajno okruženje u školama Stop nasilju među djecom– UNICEF– (projekt se provodi unazad 10 godina).

Dani sigurnog interneta - UNICEF modificirani skraćeni program (po jedna radionica za učenike 5.r. o sprečavanju elektroničkog nasilja i radionica za roditelje (projekt se provodi unazad 9 godina).

Školski preventivni programi u okviru Nacionalnog programa za suzbijanje ovisnosti MZOŠ i u suradnji s Policijskom upravom osječko-baranjske županije i  Crvenim križem Osijek (projekt traje 11 godina). Teme: Alkoholizam, vandalizam i nasilje među mladima (8.r.), Budi navijač a ne razbijač (7.r.), Sigurnost i žaštita djece na internetu (6.r.).

uključeni u Projekt obuke neplivača (učenici 5. r.) na razini Grada Osijeka u suradnji s Gradskim bazenima Osijek (projekt se provodi unazad 13 godina).

redovito Škola u prirodi Orahovica (3. razred) u suradnji s Crvenim križem (projekt se provodi unazad 20 godina)

Erasmus Plus projekt Europske Unije pod nazivom „EMBRACE - European Movement to Be Responsible Active Citizens Everywhere“  (radni naslov: Zagrljaj – Europski pokret za odgovorne aktivne građane bilo gdje). Nositelj projekta je škola Archbishop Ilsley Catholic  School iz Birmingama, Ujedinjeno Kraljevstvo. Osim Ujedinjenog Kraljevstva zemlje partneri u projektu su: Španjolska (grad Murcia; škola „IES Ramon y Cajal Colegio de Procuradores de Murcia”), Poljska (grad Szczecin; škola: „IV Liceum Ogolnoksztalcace“), Portugal (grad Macedo de Cavaleiros; škola: „Agrupamento de Escolas de Macedo de Cavaleiros“), Italija (grad Messina, Sicilia ; škola: „Liceo Scientifico Statale Seguenza“), Finska (grad Kiiminki ; škola: „Kiimingin lukio“) i naravno, naša Osnovna škola Višnjevac. Projekt će započeti ove školske godine i trajati ukupno tri školske godine.

Erasmus Plus projekt Europske Unije pod nazivom „Read for Fun, Fun to Read“ (radni naslov: „Čitaj radi zabave, zabavljaj se dok čitaš“). Nositelj projekta je škola Agrupamento de Escolas de Frazão iz grada Frazão, Paços de Ferreira u Portugalu. Zemlje partneri su: Turska (grad Ankara; škola „Sincan Ilkokulu“), Mađarska (grad Budimpešta; udruga „5K Központ Kft“), Španjolska (grad Malaga: škola „CEIPBLASINFANTE“), Latvija (grad Grobina: škola „Grobiņas sākumskola“) i naravno, naša Osnovna škola Višnjevac. Projekt će započeti ove školske godine i trajati tri školske godine. Projekt će započeti ove školske godine i trajati ukupno dvije školske godine.

Vrednovanje generičkih kompetencija 2020 (eng. Assessment of Transversal Skills 2020, ATS2020) jedan je od projekata koje sufinancira Europska komisija i koji za svrhu imaju pokusnu primjenu i provjeru novih modela u obrazovnoj politici. Projektom ATS2020 obuhvaćeno je 17 ustanova partnera iz 11 zemalja EU. Projekt uključuje izradu cjelovitog modela učenja kojim će učenici, unutar kurikuluma, jačati generičke kompetencije, a koji učiteljima nudi nove pristupe i inovativne alate za razvoj i vrednovanje tih kompetencija. Projekt traje ove školske godine.

Arheološki susreti je program popularizacije arheologije kao izvannastavne aktivnosti u osnovnim i srednjim školama. Projekt traje ove školske godine.

Ostale projekte možete pogledati u Kurikulumu.

« Lipanj 2017 »