> O školi  > Projekti
Projekti škole

PROJEKTI ŠKOLE ZA ŠKOLSKU GODINU 2019.-2020.

I tijekom ove školske godine škola sudjeluje u mnogobrojnim projektima o kojima Vas redovito izvještavama na našim web stranicama i zidnim novinama škole.

CAP program– Child assault prevention– projekt za učenike 2.r. Udruge roditelja “Korak po korak” – (projekt se provodi unazad 17 godina).

Za sigurno i poticajno okruženje u školama Stop nasilju među djecom– UNICEF– (projekt se provodi unazad 13 godina).

Školski preventivni programi u okviru Nacionalnog programa za suzbijanje ovisnosti MZOŠ i u suradnji s Policijskom upravom osječko-baranjske županije i  Crvenim križem Osijek (projekt traje 14 godina). Teme: Jedan od pet (4.r.), Sigurnost i žaštita djece na internetu (5.r.) , Živim život bez nasilja (6.r.), Budi navijač a ne razbijač (7.r.), Alkoholizam, vandalizam i nasilje među mladima (8.r.).

Uključeni smo u Projekt obuke neplivača (učenici 5. r.) na razini Grada Osijeka u suradnji s Gradskim bazenima Osijek (projekt se provodi unazad 16 godina).

Erasmus Plus projekt Europske Unije pod nazivom „Using Social Media Rationally, Efficiently and Safely“ (radni naslov: "Racionalno, učinkovito i sigurno korištenje društvenih medija“) ulazi u drugu godinu provođenja. Nositelj projekta je škola Szkola Podstawowa nr 1 w Lubartowie iz grada Lubratow, Poljska. Osim Poljske zemlje partneri u projektu su Makedonija (grad Skopje; škola: Opshtinsko osnovno uciliste Dimitar Makedonski Skopje), Portugal (grad Portalegre; škola Agrupamento De Escolas José Régio – Portalegre) i Turska (grad Mersin; škola Erdemli Aslanli Ortaokulu) i naravno naša Osnovna škola Višnjevac. Projekt će trajati dvije školske godine.

Od ove školske godine započinje novi Erasmus Plus projekt Europske Unije pod nazivom „We are looking for future Olympics Stars " (radni naslov: "Tražimo buduću olimpijsku zvijezdu“). Nositelj projekta je škola Základná skola iz grada Turany, Slovačka. Osim Slovačke zemlje partneri u projektu su Bugarska (grad Kardzhali; škola: Sveti Sveti Kiril i Metodii), Rumunjska (grad Suceava; škola Scoala Gimnaziala nr.3 Suceava) i Italija (grad Viterbo; škola Istituto Comprensivo "P. Egidi) i naravno naša Osnovna škola Višnjevac.

Veliki projekt ove školske godine biti će „Volim Višnjevac“. U projektu će sudjelovati svi učenici i učitelji škole. Projektni dan će biti za Dan škole 25. svibnja 2020.

« Rujan 2020 »