> O školi  > Projekti
Projekti škole

PROJEKTI ŠKOLE ZA ŠKOLSKU GODINU 2020.-2021.

I tijekom ove školske godine škola sudjeluje u mnogobrojnim projektima o kojima Vas redovito izvještavama na našim web stranicama i zidnim novinama škole.

CAP program– Child assault prevention– projekt za učenike 2.r. Udruge roditelja “Korak po korak” – (projekt se provodi unazad 18 godina).

Za sigurno i poticajno okruženje u školama Stop nasilju među djecom– UNICEF– (projekt se provodi unazad 14 godina).

Školski preventivni programi u okviru Nacionalnog programa za suzbijanje ovisnosti MZOŠ i u suradnji s Policijskom upravom osječko-baranjske županije i  Crvenim križem Osijek (projekt traje 14 godina). Teme: Jedan od pet (4.r.), Sigurnost i žaštita djece na internetu (5.r.) , Živim život bez nasilja (6.r.), Budi navijač a ne razbijač (7.r.), Alkoholizam, vandalizam i nasilje među mladima (8.r.).

Uključeni smo u Projekt obuke neplivača (učenici 5. r.) na razini Grada Osijeka u suradnji s Gradskim bazenima Osijek (projekt se provodi unazad 17 godina).

Erasmus Plus projekt Europske Unije pod nazivom „Using Social Media Rationally, Efficiently and Safely“ (radni naslov: "Racionalno, učinkovito i sigurno korištenje društvenih medija“) ulazi u treću godinu provođenja. Nositelj projekta je škola Szkola Podstawowa nr 1 w Lubartowie iz grada Lubratow, Poljska. Osim Poljske zemlje partneri u projektu su Makedonija (grad Skopje; škola: Opshtinsko osnovno uciliste Dimitar Makedonski Skopje), Portugal (grad Portalegre; škola Agrupamento De Escolas José Régio – Portalegre) i Turska (grad Mersin; škola Erdemli Aslanli Ortaokulu) i naravno naša Osnovna škola Višnjevac. Završetak projekta je produžen do 28.2.2021. zbog situacije s pandemijom. Nastavljamo s aktivnostima i čekamo povoljnu epidemiološku situaciju kako bi ugostili naše partnere.

Prošle školske godine započeo je Erasmus Plus projekt Europske Unije pod nazivom „We are looking for future Olympics Stars" (radni naslov: "Tražimo buduću olimpijsku zvijezdu“). Nositelj projekta je škola Základná skola iz grada Turany, Slovačka. Osim Slovačke zemlje partneri u projektu su Bugarska (grad Kardzhali; škola: Sveti Sveti Kiril i Metodii), Rumunjska (grad Suceava; škola Scoala Gimnaziala nr.3 Suceava) i Italija (grad Viterbo; škola Istituto Comprensivo "P. Egidi) i naravno naša Osnovna škola Višnjevac. Vrijeme završetka projekta produljeno je za jednu godinu zbog situacije s pandemijom. Nastavljamo s aktivnostima i čekamo povoljnu epidemiološku situaciju koja će nam omogućiti da putujemo u zemlje svojih partnera te da oni dođu kod nas.

Ove školske godine započinje novi Erasmus+ projekt pod nazivom „Exchanges of Digital Unity-Technology" (radni naslov: "Razmjena digitalnih tehnologija u nastavi“). Nositelj projekta je škola Zentas Maurinas Grobinas novada vidusskola iz grada Grobiņa, Latvia. Osim Latvie zemlje partneri u projektu su Turska (grad Ankara; škola Sincan Ilkokulu), Rumunjska (grad Jibou; škola Scoala Gimnaziala Lucian Blaga), Poljska (grad Janowiec; škola Zespol Szkol w Janowcu), Španjolska (grad Las Palmas De Gran Canaria; škola CEIP ALISIOS)  i naravno naša Osnovna škola Višnjevac.

Još jedan novi Erasmus+ projekt započinje ove školske godine. Drugi novi Erasmus+ projekt je pod nazivom „Science is all around us“ (radni naslov: „Znanost je svuda oko nas“) Nositelj projekta je škola Liceoul Teoretic Sfantu Nicolae iz grada Gheorgheni, Rumunjska. Kao partneri u projektu su osim naše škole i skole iz: Poljske (grad Lodz, škola Technikum Informatyki Edukacji Innowacyjnej), Portugala (grad Rio Tinto, škola Agrupamento de Escolas de Rio Tinto) i Turske (grad Bursa, škola Ahmet Hamdi Gokbayrak Fen Lisesi Mudurlugu).

Veliki projekt koji se trebao održati prošle  školske godine  „Volim Višnjevac“ održati će se ove školske godine. Zbog situacije s pandemijom nismo održali ovaj projekt pa smo odlučili da ćemo to napraviti ove školske godine. U projektu će sudjelovati svi učenici i učitelji škole. Projektni dan će biti za Dan škole 24. svibnja 2021.

« Rujan 2020 »