> O školi  > Projekti
Projekti škole

PROJEKTI ŠKOLE ZA ŠKOLSKU GODINU 2023.-2024.

I tijekom ove školske godine škola sudjeluje u mnogobrojnim projektima o kojima Vas redovito izvještavama na našim web stranicama.

Školski preventivni programi u okviru Nacionalnog programa za suzbijanje ovisnosti MZOŠ i u suradnji s Policijskom upravom Osječko-baranjske županije i  Crvenim križem Osijek (projekt traje 15 godina). Sigurnost u cestovnom prometu (1.r.), Biciklirajmo biciklističkom (4.r.), Suzbijanje seksualnog iskorištavanja i zlostavljanje djece „Jedno od pet“ (4.), Sigurnost i zaštita djece na internetu (5.r.), Sudjelovanje vozača osobnih prijevoznih sredstava (manji elektirčni romobili) (5.r.), Živim život bez nasilja - Nasilničko ponašanje u obitelji – I što sad (6.r.), Legiranje, ne drogiranje (7.r.), Budi navijač, a ne razbijač (7.r.), Zdrav za pet  Alkohol, vandalizam i nasilje među mladima (8.r.), Manje oružja, manje tragedija (8.r.).

Uključeni smo u Projekt obuke neplivača (učenici 5. r.) na razini Grada Osijeka u suradnji s Gradskim bazenima Osijek (projekt se provodi unazad 19 godina).

U siječnju 2023. prihvaćen je projektni prijedlog te je škola postala nositelj Erasmus+ akreditacije. Aktivnosti akreditacije planiraju se do kraja 2027. godine. Ciljeve našeg Erasmus plana su:

Cilj 1 Jačanje komunikacijskih vještina učitelja s ciljem bolje suradnje s roditeljima

Cilj 2 Jačanje profila učiteljske profesije kako bi se stvorilo pozitivno radno ozračje

Cilj 3 Daljnji razvoj vještina poučavanja kako bi poučavanje prilagodili suvremenoj nastavi 21. stoljeća

Cilj 4 Daljnji razvoj digitalnih kompetencija učitelja i učenika

Cilj 5 Uvođenje novih izvannastavnih aktivnosti s ciljem brige za okoliš i održivi razvoj

Aktivnosti kojima ćemo ostvariti naše ciljeve su tijekom 1. akreditacijskog razdoblja od 15 mjeseci

• dvije aktivnosti praćenja rada/job shadowing (2 učitelja),
  • dvije grupne mobilnosti učenika/group mobility of school pupils (2 učitelja i 6 učenika po mobilnosti; 4 učitelja i 12 učenika)
  • strukturirani tečajevi/courses and training (4 učitelja)

Popis svih ostalih projekata nalazi se u Kurikulumu škole.

« Rujan 2020 »