> Udžbenici

Udžbenici za školsku godinu 2020./2021.

Raspodjela kompleta udžbenika biti će organizirana na početku školske godine (rujan 2020.). Učenici će o točnom datumu, vremenu i rasporedu raspodjele biti pravovremeno obaviješteni. Udžbenike za učenike može preuzeti sam učenik ili roditelj uz potpis.

Još jednom ponavljamo da su učenici 5.-8. r. obavezni prilikom podjele svjedodžbi 9.7.2020. vratiti udžbenike koje su dobili početkom ove školske godine (ne i radne bilježnice). Udžbenike treba vratiti neoštećene uz pripadajuće dodatne materijali (npr. CD i sl. ako ste dobili uz uzdžbenik). Isto tako je potrebno prilikom raspodjele svjedodžbi vratiti i ključeve od ormarića i tablete koje ste dobili od škole.

Troškovi za nabavu drugih obrazovnih materijala (radne bilježnice, zbirke zadataka, atlasi, mape i dr.) koji će se koristiti u nastavi iduće školske godine nisu osigurani iz državnog proračuna, te je time nabava istih na roditeljima.

Popis drugih obrazovnih materijala koje kupuju roditelji nalazi se u navigaciji lijevo "Popis obaveznih udžbenika". Možete ga skinuti i na linku ovdje. (ispravljen popis u četvrtak 9.7.2020. u 7 h - dodana radna bilježnica HJ za 7.razred)

Vlada Republike Hrvatske financirati će druge obrazovne materijale za učenike članove kućanstva koji su korisnici pomoći Centra za socijalnu skrb i učenike članove kućanstva osobe koja je utvrđena kao korisnik naknade za nezaposlene branitelje iz Domovinskog rata. Učenici koji  ispunjavaju jedan od navedenih uvjeta obavezni su donijeti potvrdu kojom to potvrđuju svom razredniku ili učiteljici.

U privitku donosimo i kompletan popis udžbenika po razredima, ali još jednom naglašavamo roditelji trebaju kupiti samo druge obrazovne materijale. Udžbenike će učenici dobiti rabljene.

Prema Zakonu o udžbenicima i drugim obrazovnim predmetima za osnovnu i srednju školu roditelji učenika 2., 3., 4., 5. i 6. razreda će trebati potpisati suglasnost u vezi toga jer ukupna cijena dodatnih radnih materijala koji su odabrali učitelji naše škole, nešto viša od sume koju propisuje zakon.
2. razred =  188 kn (cijena planirana zakonskim propisima) - 75,18 kn iznad planirane cijene
3. razred = 204 kn (cijena planirana zakonskim propisima) -  91,18 kn kn iznad planirane cijene
4. razred = 222 kn (cijena planirana zakonskim propisima) - 109,18 kn iznad planirane cijene
5. razred = 226 kn (cijena planirana zakonskim propisima)-  14, 46 kn  iznad planirane cijene
6. razred = 259 kn (cijena planirana zakonskim propisima)-  47,46 kn iznad planirane cijene
Drugi obrazovni materijali za učenike 1., 7. i 8. razreda cjenovno su u okviru iznosa predviđenog ovim Zakonom.

« Srpanj 2020 »