> Udžbenici

Udžbenici i dodatni obrazovni materijali za školsku godinu 2021./2022.

Udžbenici se u školskoj godini 2021./2022. nabavljaju sredstvima Državnog proračuna i u vlasništvu su škole. Škola udžbenike posuđuje učenicima  prema Naputku o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika… (NN, br.46/19) koji je propisalo Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Podjela kompleta udžbenika za učenike BUDUĆIH 5., 6. i 7. razreda biti će organizirana 6.7.2021. (utorak). Isti dan kada je i podjela svjedodžbi. Mole se učenici da ponesu prikladne vrećice za udžbenike (ili torbe).

Učenici budućih 5. i 7. razreda (sadašnji 4. i 6.r.) po svoje svjedodžbe i udžbenike trebaju (u utorak 6.7.2021.) doći u 11.30 h, a učenici budućih 6. razreda (sadašnji 5.r.) u 8.30 h prema ranijem dogovoru sa svojim razrednicama. Učenicima budućih 5. razreda komplete udžbenika će dati njihove učiteljice razredne nastave.

Ostali učenici 2.,3., 4. i 8. razreda svoje komplete udžbenika će podići  na početku školske godine (rujan 2021.). Učenici će o točnom datumu, vremenu i rasporedu raspodjele biti pravovremeno obaviješteni od svojih razrednica i na internetskoj stranici škole. Udžbenike za učenike može preuzeti sam učenik ili roditelj uz potpis. Učenici budućih 1.r. će svoje udžbenike dobiti prvi dan nastave, ponedjeljak 6.9.2021. godine.

Troškovi za nabavu drugih obrazovnih materijala (radne bilježnice, zbirke zadataka, atlasi, mape i dr.) koje će se koristiti u nastavi iduće školske godine nisu osigurani iz Državnog proračuna, te je time nabava istih na roditeljima (popis ovdje).

Prema Zakonu o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu roditelji učenika svih naših razreda će trebati potpisati suglasnost u vezi kupovine dodatnih obrazovnih materijala jer ukupna cijena dodatnih  materijala koji su odabrali učitelji i nastavnici naše škole, nešto viša od sume koju propisuje Zakon.

Popis drugih obrazovnih materijala koje kupuju roditelji je u "Priloženim dokumentima". Pod „Priloženi dokumenti“ također možete pogledati i kompletan popis udžbenika za sve razrede. Još jednom naglašavamo da roditelji trebaju kupiti samo materijale sa popisa u dokumentu 2021_drugi obrazovni materijali_RODITELJI kupuju. Za 8.razred je ispravljen popis drugih obrazovnih materijala.

Ostalo će se dobiti u školi.

« Rujan 2021 »