Europski kutić EMBRACE

Autor: Administrator , 29. 2. 2020.

U vremenu od 1.9.2016.-31.8.2019. u školi se provodio Erasmus+ projekt Europske unije „EMBRACE - European Movement to Be Responsible Active Citizens Everywhere“  (radni naslov: Zagrljaj – Europski pokret za odgovorne aktivne građane bilo gdje). Nositelj projekta bila je škola Archbishop Ilsley Catholic School iz Birmingama, Ujedinjeno Kraljevstvo. Osim Ujedinjenog Kraljevstva zemlje partneri u projektu bili su: Španjolska (grad Murcia; škola „IES Ramon y Cajal Colegio de Procuradores de Murcia”), Poljska (grad Szczecin; škola: „IV Liceum Ogolnoksztalcace“), Portugal (grad Macedo de Cavaleiros; škola: „Agrupamento de Escolas de Macedo de Cavaleiros“), Italija (grad Messina, Sicilia ; škola: „Liceo Scientifico Statale Seguenza“), Finska (grad Kiiminki ; škola: „Kiimingin lukio“) i naravno, naša Osnovna škola Višnjevac. Naši učitelji i učenici su posjetili šest zemalja partnera u projektu, a svi partneri su posjetili i našu školu od 14.-20.4.2018. Na putovanjima su učitelji i učenici učili o demokraciji, toleranciji, prijateljstvu, ljudskim pravima i zemljama Europske Unije. O svemu smo redovito pisali na našoj internetskoj i Facebook stranici. Po završetku projekta naše izvješće je prihvaćeno od strane Europske komisije. Poradi racionalnog korištenja sredstava projekta i pozitivne ocjene naših aktivnosti preostalo je još nešto novca za opremanje škole i daljnju edukaciju naših učitelja. Iz ovoga fonda za školu je uređen naš drugi Europski kutić ispod stpenca na istočnom ulazu u školu. Europski kutić projekta EMBRACE oslikali su naši učenici polaznici likovne skupine i učiteljica Silvija Vukašinović. Ovaj lijepo uređeni prostor ovdje je za naše učenike, učitelje i roditelje. Nadamo se da ćete u njemu provesti ugodne trenutke.

Ovim putem se posebno zahvaljujemo našem domaru Miji Pastu, učiteljici likovne kulture Silviji Vukašinović, učenicama likovne skupine koji su najviše truda uložili u uređenje našeg kutića. Isto tako zahvaljujemo tvrtci Bonaviva d.o.o. iz Tenje koja je posebno za nas dizajnirala taburee za ovu priliku. Ovim putem želimo se zahvaliti cjelokupnom projektnom timu škole koji je zaslužan za uspješnost ovog projekta – ravnatelj Dane Končar, učitelji Silvija Vukašinović, Alma Mance, Doroteja Vojedilov, Oliver Timarac, Hrvoje Knežević, Marina Vidaković, Lada Malinović, Anica Ivković, Ana Andrić, Vesna Klir i knjižničarka Marina Šimleša. Isto tako ovaj projekt ne bi bio uspješan bez naših učenika i zahvaljujemo se najaktivnijima – Marin Rašić, Dora Klaić, Karla Erdelji, Helena Andrašek, Iva Komar, Luka Varga, Ivana Klarić, Nika Kolesarić, Marin Bulić, Ivona Širić, Marija Katalin, Mia Macan, Tena Mlinarić, Ena Sebenji, Ivano Lukas Šelmić, Lara Mazur i Tara Beženi. I na kraju zahvala našim roditeljima koji su nas podržali i pomagali te u travnju 2018. ugostili učenike iz šest zemalja partnera i pružili im ugodan dom. Koordinator projekta bila je pedagoginja Melita Krstić.

Nekoliko fotografija našeg Europskog kutića pogledajte na našoj Facebook stranici.

« Ožujak 2024 »