Erasmus+ virtualna mobilnost

Autor: Administrator , 2. 2. 2021.

Erasmus Plus projekt Europske Unije pod nazivom „Using Social Media Rationally, Efficiently and Safely“ (radni naslov: "Racionalno, učinkovito i sigurno korištenje društvenih medija“) je završen. Nositelj projekta je škola Szkola Podstawowa nr 1 w Lubartowie iz grada Lubratow, Poljska. Osim Poljske zemlje partneri u projektu bili su Makedonija (grad Skopje; škola: Opshtinsko osnovno uciliste Dimitar Makedonski Skopje), Portugal (grad Portalegre; škola Agrupamento De Escolas José Régio – Portalegre) i Turska (grad Mersin; škola Erdemli Aslanli Ortaokulu) i naravno naša Osnovna škola Višnjevac.

Tijekom ovoga projekta naši učenici i učitelji posjetili su Tursku, Portugal, Poljsku i Sjevernu Makedoniju o čemu smo redovito izvještavali na našim stranicama. Na žalost, posljednja mobilnost projekta, čiji smo mi trebali biti domaćini (u ožujku 2020.) nije održana zbog situacije s pandemijom. Ipak smo uspješno završili sve aktivnosti propisane projektnim prijedlogom te umjesto putovanja (fizičke mobilnosti) održali virtualnu mobilnost. Redovito smo kontaktirali putem društvenih mreža te je svaka zemlja partner odradila sve zadatke i razmijenili smo materijale. Napominjemo da su cijelo vrijeme virtualne mobilnosti Sjeverna Makedonija, Turska i Poljska radile „on line“ i učenici nisu pohađali nastavu u školi.

Naš projektni tim kao organizator i voditelj virtualne mobilnosti osmislio je plan realizacije svih zadataka virtualno. Pomoću video uputa učili smo naše partnere o kulturnom i povijesnom nasljeđu  naše države i našeg grada. Isto tako smo upoznali naše partnere s obrazovnim sustavom Republike Hrvatske te ih učili o prilagodbi svojih internetski računa.

Kako bi naši partneri naučili plesati „Tekla voda Karašica“ pripremili smo video tutorial. Oni su nam uzvratili video materijalima i pokazali nam što su naučili. Jedan od zadataka bio je i razmjena vježbi  za vrat, kralježnicu i šaku koji najviše stradavaju zbog prekomjerne uporabe računala, mobitelja i dr.  Glasanje za „Najbolji LinkedIn profil“ organizirali smo putem google forms obrasca gdje su glasali učenici svih zemalja te su odabrani najbolji profili projekta i najbolji profili svake pojedine zemlje partnera.  Završna evaluacija projekta također je napravljena putem google forms obrasca. Evaluacija je potvrdila da su svi ciljevi projekta ostvareni. Sve materijale koji su korišteni u ovoj virtualnoj mobilnosti možete pogledati u PowerPoint prezentaciji koja se nalazii pod „više“ (Isto tako je je primjerak prezentacije u pdf. Formatu). Svi materijali su i na našem Youtube kanalu.

Za kraj bi zahvalili našem projektnom timu koji je omogućio uspješno realiziranje ove virtualne mobilnosti. Učenici koji su neposredno sudjelovali i posebno pridonijeli u realizaciji su: Lea Štrasser (8.b), Lara Husar (8.b), Bruno Dobrinić (8.c), Franka Brajdić (7.a), Elena Balić (7.a), Iva Čizmešija (6.c), Anamarija Vranjković (6.c), Lana Zec (6.c) te 6.b odjel.  Učitelji članovi projektnog tima za ovu virtualnu mobilnost bili su: Natalija Krešo, Mirjana Bagarić, Mirjana Bagarić, Doroteja Vojedilov, Antonio Bičvić, Alma Mance i Melita Krstić koordinator projekta. Svi su nagrađeni prigodnim poklonima, certifikatima i diplomama.

Priloženi dokumenti:
Alternative_magazin_no_4.pptx (24.23 MB)