Nagrada za izvrsnost za dva Projekta građanin

by | 17.09.2024.

Prepoznavanjem i uvažavanjem izvrsnosti te radi dodatnog motiviranja za ostvarivanje još boljih rezultata, Osječko-baranjska županija  i ove godine ponovno je   nagradila  učenike osnovnih i srednjih škola te njihove mentore za uspjehe ostvarene u školskoj 2023./2024.  godini. Tim povodom u ponedjeljak, 16. rujna 2024. godine u Gospodarskom centru OBŽ upriličena je svečana dodjela nagrada, i to za 684 učenika i 78 mentora.

Među nagrađenima su učenice  OŠ Višnjevac  za dva Projekta građanin : Učimo učeničku demokraciju  i Svi jednaki . Projekte su predstavljale učenice Izbornog predmeta Građanskog odgoja i obrazovanja 8.razreda: Danijela Adamović, Hannah Altmann, Julija Jurić , Jana Hajba,  Nina Komar, Nina Košić, Iva Mazur,  Anja  Papp i nastavnica mentorica Silvija Vukašinović.

Projekti su imali za cilj objasniti zašto trebamo težiti  demokraciji i  kako učenici škole  mogu sudjelovati u oblikovanju škole na demokratski način kroz demokratske institucije u školi. Naučiti sve učenike kako se kroz  učeničko vijeće razreda omogućuje  ukazivanje na svoje probleme i razgovor o njima sa svojim učiteljima i razrednicima. Također ih naučiti kako se kroz vijeće učenika škole mogu aktivno uključiti u donošenje odluka na razini škole. U drugom projektu potaknuti učenike na važnost promicanja ljudskih prava i kulture ponašanja prema svakoj osobi bez obzira na zdravstveno stanje, spol i dob, te zaustaviti bilo koji oblik diskriminacije među vršnjacima.

Nagrađeni smo  za izvrsnost za dva projekta Građanin kojima smo predstavljali naš grad i županiju na državnoj smotri.

Ovim putem zahvaljujemo i čestitamo  i svim  ostalim sudionicima  naših projekata !

Objave u medijima i fotografije pogledajte na našoj fb stranici škole.

Izvjestila : Silvija Vukašinović