Volonteri EU u OŠ Višnjevac

by | 30.09.2024.

BITI VOLONTER! U četvrtak,26.listopada 2024.godine na nastavnom satu Izbornog predmeta građanskog odgoja i obrazovanja 8.razreda održano je za učenike predavanje o tome kako prepoznati volontiranje i dobrovoljni društveni rad u zajednici ,te primijeniti stečena znanja u praksi.

Prvi tjedan boravka u Osijeku volonteri i volonterke iz osam zemalja proveli su radionicu o volontiranju za naše  učenike građanskog 8. razreda. Svojim primjerom i  angažmanom  pokazali su kako pridonose interkulturalnom učenju i promicanju solidarnosti i uključivosti među različitim društvenim skupinama.

Bogatim iskustvom i radom  mladi volonteri  razmijenili  su svoja iskustva i savjete s  učenicima volonterima  koji će uskoro započeti volontiranje u lokalnim Dječjim vrtićima. U nastavku o volontiranju u Dječjem vrtiću Višnjevac održala je  odgajateljica ,voditeljica volontera  Mirela Sket -Svirac.

Zahvaljujemo!

Gostima predavačima : Bruno Koić i Mirta Kovačević – DKolektiv – organizacija za društveni razvoj; VOLONTERIMA: Anna Callipo- Italija,  Eline Migeon- Francuska,  Alejandro Gonzalez Jovani-Španjolska Sandra Kapanadze- Gruzija,  Tuukka Mäkelä- Finska,  Laura Villabrille López- Španjolska,  Jedida Mupako- Njemačka, Majken Carlson-Švedska,  Alice Penucchini-Italija,  Carlotta Sibi -Njemačka, Andreia Coelho-Portugal,  Ovsanna Aroian-Gruzija i  Mariá Isabel Robles Toledano-Španjolska.

Više na poveznici fb stranici škole i poveznici.

Izvijestila: učiteljica Silvija Vukašinović