Lampionada - dvije nagrade

Autor: Administrator , 9. 12. 2020.

27. puta za redom povodom Dana grada Osijeka organizirana je Lampionada. Organizatori ove aktivnosti su: Turistička zajednica Grada Osijeka, Grad Osijek, Društvo pedagoga tehničke kulture Osijek, Arheološki Muzej, Zajednica tehničke kulture Grada Osijeka i Zajednica tehničke kulture Osječko-baranjske županije.

Zbog epidemije nije bilo moguće kao prijašnjih godina postaviti izložbu izrađenih lampiona u prostoru Arheološkog muzeja Osijek već smo fotografije izrađenih lampiona kojeg su izradili naši učenici poslali elektroničkim putem.

U sklopu ovogodišnje Lampionade učenici su sudjelovali u jednoj od sljedeće tri kategorije: kategorija „Grad Osijek“, kategorija „Kratki film do 30 sekundi“ i kategorija „Facebook nagradni natječaj“.

Osim lampiona koji su sudjelovali u kategoriji Facebook nagradnoj igri 10 lampiona naših učenika odabrano je za sudjelovanje u kategoriji „Grad Osijek“: Hannah Altmann 5.A, Andrej Marinović 5.B, Karla Čeple 5.B, Tea Slukan 5.B, Lukas Kučinac 5.B, Danijela Adamović 5.B, Dominik Jakopović 5.C, Gabriel Rukavina 5.C, Mihaela Janžek 6.A i Mihael Mikolin 6.C.

U kategoriji „Grad Osijek“ drugo mjesto osvojio je MIHAEL MIKOLIN iz 6.C i osvojili smo drugo mjesto s filmom izrade lampiona koji je snimila učiteljica tehničke kulture u kategoriji „Kratki film do 30 sekundi“. Čestitamo Mihaelu na izvanrednom uspjehu i svim učenicima koji su izradili lampione i sudjelovali u Lampionadi.

Poštujući sve propisane mjere proslavili smo 27. Lampionadu na Trgu Vatroslava Lisinskog, 02. prosinca s početkom u 18:00 gdje su pobjednicima uručene zaslužene nagrade te pustili pokoji lampion u zrak u čast proslave 27. Lampionade i rođendana grada Osijeka.

Naše lampione možete pogledati na internetskoj stranici škole.

Izvijestila: Jasna Gubo,prof.

« Ožujak 2024 »