Organizacija nastave za početak 2. polugodišta školske godine 2020./2021.

Autor: Administrator , 14. 1. 2021.

Temeljem Zaključaka Nacionalnog stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, Stožera gradova i općina na području Osječko-baranjske županije te sukladno stajalištu Ministarstva znanosti i obrazovanja obavještavamo Vas o načinu početka 2. polugodišta šk. god. 2020./2021.

Učenici razredne nastave (1.-4.r) od ponedjeljka 18. siječnja 2021. započinju nastavu u prostoru škole. Raspored B tjedan. Parni razredi (2. i 4. r.) jutarnja smjena, a neparni razredi (1. i 3.) poslijepodnevna smjena. Sat traje kao i u 1. polugodištu 40 minuta. Ulazak u zgradu 7:50, odnosno 13:50 h. I dalje se pridržavamo svih epidemioloških mjera kao i u prvom polugodištu. Produženi boravak radi prema uobičajenom rasporedu. Prehrana za učenike je organizirana na način kao i u 1. polugodištu.

Učenici predmetne nastave (5.-8. r.) od ponedjeljka 18. siječnja 2021. započinju s nastavom na daljinu, odnosno učenici prate nastavu od svojih kuća. Nastava započinje prema rasporedu B tjedna. Parni razredi (6. i 8. r) su jutarnja smjena, a neparni razredi (5. i 7.r.) su poslijepodnevna smjena. Nastava se odvija putem aplikacije Google učionica i učenici se u realnom vremenu, prema rasporedu, prijavljuju u određeni predmet. Nastava počinje u 8:00 sati, odnosno u 14:00 sati. Sat traje 40 min. Učenici su obavezni redovito se, prema rasporedu, prijavljivati u google učionice i pratiti upute predmetnih nastavnika. Izostanci će se redovito bilježiti i u slučaju ne prijavljivanja u google učionice to će se smatrati kao izostanak s redovite nastave i biti će ga potrebno opravdati.  Mole se učenici da pripreme sav potreban pribor prema rasporedu prije početka nastave. U slučaju tehničkih poteškoća roditelji se mogu javiti razredniku. Ova organizacijska shema je za sada do 31. siječnja 2021. nakon čega očekujemo nove upute od strane Stožera i Ministarstva te ćemo Vas obavijestiti dođe li do kakvih izmjena.