Osnovna škola Višnjevac je dobila  Erasmus akreditaciju u području odgoja i općeg obrazovanja. Akreditaciju dodjeljuje Agencija za mobilnost i projekte Europske Unije. Akreditacija će omogućiti školi jednostavnije sudjelovanje u Erasmus+ projektima do 31.12.2027. godine. Temeljem Poziva na podnošenje prijedloga za 2022. rok 19.10.2022. prijavljeno je 126 odgojno obrazovnih ustanova u Republici Hrvatskoj. Pravo na Erasmus akreditaciju ostvarile su 82 ustanove. Na listi prihvaćenih prijedloga naša škola je zauzela visoko 7. mjesto sa 88 bodova.

Dobivanjem Erasmus akreditacije škola će imati stabilne izvore financiranja za kvalitetne mobilnosti učitelja i učenika u prekograničnoj razmjeni i suradnji. Omogućit će učiteljima i učenicima stjecanje dragocjenih vještina i iskustava te doprinijeti modernizaciji obrazovanja i suradnju s učiteljima i učenicima zemalja Europske Unije.

Akreditacijski tim škole je u sastavu: Melita Krstić (koordinator), Doroteja Vojedilov, Mirjana Bagarić, Petra Lang Dumančić, Anica Ivković, Dane Končar, Natalija Krešo, Mislav Zemljak, Nikolina Jakić, Senka Lončar, Lada Malinović, Ana Heffer i Sanja Varga. O svim aktivnostima škole u okviru ove akreditacije redovito ćemo izvještavati na mrežnoj stranici škole, Facebook profilu te YT kanalu.

Cilj 1

Jačanje komunikacijskih vještina učitelja s ciljem bolje suradnje s roditeljima

Cilj 2

Jačanje profila učiteljske profesije kako bi se stvorilo pozitivno radno ozračje

Cilj 3

Daljnji razvoj vještina poučavanja kako bi s poučavanje prilagodili suvremenoj nastavi 21.stoljeća

Cilj 4

Daljnji razvoj digitalnih komeptencija učitelja i učenika

Cilj 5

Uvođenje novih izvannastavnih aktivnosti s ciljem brige za okoliš i održivi razvoj

Aktivnosti u 2023.godini

Javni poziv za iskaz interesa za sudjelovanje u aktivnostima Erasmus+ akreditacije za učenike

Prezentacija za sat razrednika za učenike 7.abc 13.9.2023.

Rezultati Javnog poziva za iskaz interesa za sudjelovanje u aktivnostima Erasmus+ akreditacije

Javni poziv za iskaz interesa za sudjelovanje u aktivnostima Erasmus+ akreditacije od 6. do 15.7.2023.

Na 7. sjednici Učiteljskog vijeća održanoj 20.4.2023. članovima vijeća predstavljeni ciljevi i aktivnosti akreditacije – cjelokupni Erasmus plan i svi članovi vijeća pozvani na aktivno sudjelovanje. (prezentacija)

Na 43. sjednici Vijeća roditelja održanoj 20.3.2023. u sklopu predstavljanja svih Erasmus+ projekata škole roditelji obaviješteni o Erasmus+ akreditaciji i predstavljen ukratko Erasmus plan (prezentacija)

Aktivnosti u 2025.godini