Osnovna škola Višnjevac

Učenici OŠ Višnjevac zablistali na državnoj Smotri

by | 19.05.2026.

U Zagrebu je proteklog vikenda održana državna Smotra projekata iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja – Projekt građanin. Među rekordnih devet timova iz Osječko-baranjske županije, učenici naše škole poslali su najsnažniju poruku te pokazali iznimnu odgovornost i kritičko razmišljanje u rješavanju problema u zajednici.

PROJEKTI OŠ VIŠNJEVAC

Naši su se učenici i mentorice ove godine posebno istaknuli s dva iznimna projekta:

Školski inkubator mirotvorstva

    • Učenici: Mislav Majsterić, Lara Kapraljević, Jakov Ćosić i Petra Peko-Lončar
    • Mentorica: Silvija Vukašinović, mag. prim. educ.
    • O projektu: Učenici su aktivno širili poruke mira, tolerancije i zajedništva. Ostvarili su i izravan kontakt s g. Marijanom Gubinom, autorom knjige “260 dana”, čiju su snažnu poruku protiv mržnje i nacionalizma prenijeli javnosti.

Eko lajk za ljubimce i okoliš

    • Učenici: Lea Duspara, Helena Putar, Natali Kurtak i Darin Benčić
    • Mentorica: Kristina Ćosić, prof.
    • O projektu: Tim je uspješno osmislio i proveo ekološka rješenja za očuvanje okoliša i brigu o kućnim ljubimcima u našoj lokalnoj zajednici.

Čestitamo svim našim učenicima i mentoricama na predanom radu, kreativnosti i izvrsnom predstavljanju Osnovne škole Višnjevac na državnoj razini!

 Više na fb stranici škole i portalu OSIJEK031

Skip to content