Obustava nastave od 16.3.2020. - upute za održavanje nastave na daljinu

Autor: Administrator , 13. 3. 2020.

Dragi učenici i roditelji,

Zbog situacije sa korona virusom od ponedjeljaka 16.3.2020. do 27.3.2020. nastave neće biti u školi već će nastava biti organizirana na daljinu.

U suradnji sa Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu (HRT3) pod nazivom Škola na Trećem za učenike 1.-4. razreda svaki dan će se davati obrazovni sadržaji za učenike prema slijedećem rasporedu:

1. razred 8-10 h

2. razred 10-12,30 h

3. razred 13-16 h

4. razred 16-19 h

Pozivaju se učenici da redovito prate sadržaje prema navedenom rasporedu. Sve učiteljice razredne nastave napraviti će virtualne grupe (Viber, WhatsApp, Facebook, e-mail, i sl.) s roditeljima, te će na taj način roditelji biti u kontaktu sa svojim učiteljicama i dobiti sve potrebne obavijesti.

Za učenike predmetne nastave razrednice su otvorile virtualne učionice. Virtualnim učionicama se pristupa pomoću AAI Identiteta (HUSO). Do ponedjeljka ćemo na internetskoj stranici škole objaviti poveznice (linkove) na virtualne učionice pojedinih razreda. Osim toga Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8-14 sati. Točan raspored nastavnih predmeta biti će objavljen na stranicama Ministarstva znanosti i obrazovanja, a mi ćemo ga redovito prenositi na stranicama naše škole.

Pristunost i aktivnost učenika u virtualnim učionicama će nastavnici redovito pratiti i vrednovati.

Svi sadržaji će se moći pogledati i na Youtube kanalu.

Važno je naglasiti da će svi učitelji, stručni suradnici i ostali zaposlenici škole raditi redovito prema svom rasporedu i radnom vremenu (kao da su učenici ovdje). Svi roditelji koji zbog posla nemaju gdje ostaviti svoju djecu, mogu ih slobodno dovesti u školu jer su nastavnici u školi i produženi boravak radi. Tu će učenici pratiti nastavu na daljinu i biti zbrinuti zajedno sa svojim učiteljima.

Prema uputama ministrice obustavljaju se pregledi za 1.r. Roditelji će biti obaviješeni o novim terminima kasnije.

Razrednice 5. i 7. razreda će individualno kontaktirati svoje roditelje i dogovoriti se oko raspodjele tableta.

Dragi roditelji i učenici, za vas i za nas je nastava na daljinu velika novina. Nemamo još sve upute i odgovore na sva vaša pitanja. Molimo Vas za razumijevanje i strpljenje. Redovito pratite naše internetske stranice, virtualne učionice, virtualne grupe i brzo ćemo se svi prilagoditi i naučiti o nastavi na daljinu.

Naravno da se najviše nadamo da ćemo se uskoro vratiti u svoje učionice i školu.