Prijave za upise u 1. razred za šk. god. 2024./2025.

Autor: Administrator , 19. 2. 2024.

Kao što smo već pisali na našim stranicama, u četvrtak  22. veljače 2024. godine u Nacionalnom informacijskom sustavu za upise u osnovne škole otvaraju se prijave za redovan upis u 1. razred osnovne škole. Roditelji će preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/ moći podnijeti prijavu za upis svoga djeteta u 1. razred osnovne škole, sve do 31. ožujka 2024. godine. Prijavi se pristupa preko aplikacije e-Građanin (dovoljna je 2 razina vjerodajnice).

U sustavu će roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu te škola na čijoj se listi školskih obveznika dijete nalazi prema mjestu prebivališta, odnosno boravišta. Odmah po podnošenju prijave roditelji će moći odabrati mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi npr. izborne predmete (u našoj školi su to informatika i rkt. vjeronauk), produženi boravak i sl. Također, ako imaju razloga za to, roditelji će prilikom podnošenja prijave moći izraziti želju za upis u drugu školu od one kojoj dijete pripada prema upisnom području. Zahtjev za upis u drugu školu odobrava Ured za obrazovanje i mlade Osječko-baranjske županije, a dijete treba proći provjeru psihofizičkog stanja u školi kojoj pripada prema upisnom području. Prijave za upis djece s utvrđenim teškoćama su otvorene već ranije, od 1. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine.

Uz prijavu za redovne upise u 1. razred osnovne škole od 22. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine, roditelji će moći podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis u 1. razred osnovne škole (odnosi se na djecu rođenu nakon 31.3.2018.)  kao i za privremeno oslobađanje od upisa u 1. razred osnovne škole (odnosi se na djecu s većim zdravstvenim teškoćama). (Prijevremeno osobađanje od upisa u 1.r. nije isto što i odgoda upisa za jednu školsku godinu. Roditelji koji žele odgodu upisa za jednu školsku godinu tebaju se prijaviti na redoviti upis, proći sve potrebne preglede te će nakon toga Stručno povjerenstvo škole razmotriti zahtjev za odgodu.)

Roditeljski sastanak za roditelje budućih polaznika 1.r. planiran je za četvrtak 14. ožujka 2024. godine.  Za sve čije je prezime s početnim slovima od  A-M roditeljski sastanak je u 17:00 sati, a za one čije je prezime s početnim slovima od N-Ž u 18:00 sati. Poradi toga molimo roditelje da se što prije prijave u sustav elektronskih upisa kako bi mogli što bolje planirati termine razgovora u školi. Naravno, bez obzira na navedeno, prijave su otvorene do 31.3.2024. kako nalaže sustav.

Prema gore navedenom rasporedu mogu doći na roditeljski i svi roditelji koji se nisu uspjeli samostalno prijaviti u sustav. Kako bi Vas administrator škole prijavio u sustav potrebno je ponijeti OIB oba roditelja i djeteta.

Na roditeljskom sastanku će roditelji dobiti termine za preglede u školi, biti će im objašnjen način prijave školskoj liječnici te će  dobiti i sve dodatne informacije oko samih pregleda, zrelosti djece za upis i organizacije rada u našoj školi. Molimo roditelje da se obavezno odazovu ovom roditeljskom sastanku. Na roditeljski ne treba dovesti dijete.

Za sve dodatne informacije možete kontaktirati pedagoginju - Melita Krstić (mobitel 0912426104) u redovno radno vrijeme – ponedjeljak, utorak, petak 8:00-14:00 sati, srijeda, četvrtak od 13:00-19:00 sati.