Upute za pristupnike

Agencija za odgoj i obrazovanje u Osijeku imenovala je OŠ Višnjevac u Višnjevcu/Osijeku sjedištem Ispitnog povjerenstva za polaganje stručnih ispita za učitelje njemačkog jezika s područja Brodsko-posavske, Osječko-baranjske, Požeško-slavonske, Virovitičko-podravske i Vukovarsko-srijemske županije. Predsjednica ispitnog povjerenstva je viša savjetnica za engleski i njemački jezik, Izabela Potnar Mijić, prof. (izabela.potnarmijic@azoo.hr).

Ostali su članovi ispitnog povjerenstva:

Melita Aleksa Varga, izv. prof. dr. sc. izvanredni profesor, Odsjek za njemački jezik i književnost, Filozofski fakultet, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, ispitivačica metodike

Doroteja Vojedilov, prof., učiteljica engleskog i njemačkog jezika i književnosti, izvrsni savjetnik, OŠ Višnjevac u Višnjevcu, mentor na stručnom ispitu

Dane Končar, prof., ravnatelj OŠ Višnjevac u Višnjevcu, član Ispitnog povjerenstva

Anica Ivković, prof., učiteljica hrvatskog jezika, OŠ Višnjevac u Višnjevcu, članica Ispitnog povjerenstva

Ispitni rokovi:

od 15. siječnja do 1. ožujka – zimski rok
od 15. travnja do 1. lipnja – proljetni rok
od 1. listopada do 15. studenoga – jesenski rok.

Ljubazno molimo da svoj dolazak mentorici u školu na konzultacije na vrijeme najavite elektroničkom poštom (doroteja.vojedilov@skole.hr) koja će vam dati sve potrebne informacije.

Mentorica će vas u dogovoreno vrijeme primiti te upoznati s temom, razredom i eventualnim sprecifičnostima, kao i tehničkim mogućnostima.

Na stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje mogu se pogledati svi Pravilnici i Zakoni koji služe za pripremu polaganja stručnog ispita, a na stranicama AZOO-a u Osijeku nalazi se popis preporučenih materijala za polaganje stručnog ispita iz njemačkog jezika u Osijeku. Molimo vas da redovito pratite stranice MZO i novosti koje se događaju u području obrazovanja.

Ispit se prijavljuje najkasnije 30 dana prije početka ispitnog roka (u slučaju ponovnog polaganja ispita ili dijela ispita, potrebno je poslati prijavnicu zajedno s dokazom o plaćenim troškovima). Dokumentacija kojom se prijavljuje stručni ispit propisana je člankom 14. Pravilnika o polaganju stručnog ispita učitelja i stručnih suradnika u osnovnom školstvu i nastavnika u srednjem školstvu. Prijavi je potrebno priložiti i dokaz o plaćenim troškovima.

Na stručni ispit obvezno ponesite kopiju uplatnice i identifikacijsku ispravu.

Popis prijavljenih pristupnika za pojedini ispitni rok s naznakom datuma, vremena, mjesta i škole u kojoj će se održati stručni ispit objavljuje se na internetskoj stranici Agencije za odgoj i obrazovanje (www.azoo.hr) najkasnije 8 dana prije početka održavanja stručnog ispita. U istom vremenu od mentora možete saznati nastavnu temu/jedinicu za ogledni sat.

U slučaju obavljanja pripravničkoga staža u statusu stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnoga odnosa ili u slučaju ponavljanja dijelova stručnoga ispita ili ispita u cijelosti potrebno je uz prijavu ispita priložiti dokaz o plaćenim troškovima.

Opću uplatnicu treba popuniti sljedećim podacima:

PRIMATELJ: Osnovna škola Višnjevac, Crni put 41, 31220 Višnjevac
IZNOS UPLATE: prema iznosima za pojedine dijelove ispita ili ispit u cijelosti
IBAN ŠKOLE: HR50 2360 0001 8312 0000 2
U pozivu na broj navedite svoj OIB.

Za dodatna pitanja o uplati možete se obratiti u računovodstvo OŠ Višnjevac, Višnjevac na broj telefona: 031/310-182 računovođa Sanja Varga, mag. ekonomije.

Cjelovita obavijest o polaganju stručnoga ispita za pojedini ispitni rok objavljuju se na internetskoj stranici Agencije za odgoj i obrazovanje – www.azoo.hr, najkasnije 8 dana prije početka održavanja stručnih ispita. Pristupnici se nakon pročitane obavijesti o stručnom ispitu trebaju e-poštom javiti nadležnoj savjetnici.

PRISTUPNICI NEĆE MOĆI PRISTUPITI POLAGANJU STRUČNOGA ISPITA AKO NE DOSTAVE SVU POTREBNU DOKUMENTACIJU ( I  POTVRDU O PLAĆANJU TROŠKOVA) U AGENCIJU ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE . DOKUMENTACIJA MORA BITI OVJERENA ŽIGOM ŠKOLE I UZ POTPIS RAVNATELJA

AKO PRISTUPNIK NIJE U MOGUĆNOSTI PRISTUPITI POLAGANJU STRUČNOGA ISPITA, DUŽAN JE O TOME OBAVIJESTITI ŠKOLU KOJA GA JE PRIJAVILA ZA POLAGANJE.

ŠKOLA JE DUŽNA POSLATI DOPIS AGENCIJI ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE (ZEMALJSKOM POŠTOM) S OBRAZLOŽENJEM RAZLOGA ZBOG KOJEG PRISTUPNIK NIJE PRISTUPIO POLAGANJU 7 DANA PRIJE ISPITNOG ROKA UTVRĐENOG PRAVILNIKOM.

Svim pristupnicima želimo uspješno polaganje stručnog ispita.