Ozelenimo gradove i općine Hrvatske

Autor: Administrator , 28. 2. 2024.

Učenici Izbornog predmeta građanskog odgoja i obrazovanja  u 8. razredu ekološku dimenziju obilježili sadnjom voćke trešnje u školskom parku pokraj dječjeg igrališta.

Ekološka udruga Urbano zeleni laik je organizirala akciju sadnje stabala i ostalog bilja u urbanom području na nacionalnoj i lokalnoj razini pod motom Ozelenimo gradove i općine Hrvatske a pod pokroviteljstvom: Ministarstva poljoprivrede i Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja. S ovim aktivnostima želimo podići razine svijesti o važnosti očuvanja i unapređenja zelene infrastrukture u urbanim područjima. Razvijanje svijesti o važnosti stabala i zelene infrastrukture za čovjeka i njegovu životnu sredinu te poticanje aktivnog sudjelovanja u ozelenjivanju urbanih područja. Razvijanje svijesti o važnosti zelene infrastrukture kao izvora čistog zraka, bio raznovrsnosti, povoljnog klimatskog scenarija, a ujedno i zdravijeg života za čovjeka u urbanoj sredini. Želimo što više novih  sadnica na ulicama i  više voćaka u parkovima! Zahvaljujemo  na potpomognutoj  sadnji našim  učenicima  građanskog Leu Bistroviću i Matiji Novakoviću iz 8.b razreda, domaru škole Andriji Lubini, Poljoprivrednom institutu Osijek na doniranoj sadnici  kao i na suradnji u razmjeni sadnica ravnatelju Domagoju Šokičiću iz OŠ Tin Ujević, Osijek. Nekoliko fotografija pogledajte na Facebook stranici škole.

Izvijestila: učiteljica građanskog, Silvija Vukašinović