"Let's discover Europe together"

Autor: Administrator , 22. 4. 2024.

U ožujku ove godine, kako smo ranije izvijestili na našim stranicama, našu su školu posjetile dvije nastavnice iz Mađarske Zsuzsanna Hajdúné Tyukász   i  Margit Kovácsné Baranyi. Tijekom četverodnevnog boravka u OŠ Višnjevac sudjelovale su u nastavi engleskog i njemačkog jezika te razmijenile iskustva s našim nastavnicima i stručnim osobljem. Kao rezultat ovog posjeta ("job shadowing") nastao je kviz o poznavanju geografije, povijesti, kulture, sporta i značajnih osoba Republike Hrvatske i Republike Mađarske. Kviz je osmišljen na engleskom i njemačkom jeziku te je podijeljen u dvije kategorije: za učenike 5. i 6. razreda, te za učenike 7. i 8. razreda. U kvizu je sudjelovalo 150 učenika naše škole. Nakon rješavanja kviza, učenici su imali priliku pogledati svoje odgovore i naučiti više o našem susjedu, Mađarskoj, te su nagrađeni diplomama. Na jednak način kviz su rješavali i učenici u školi u Csongrádu, odakle dolaze naše gošće. Ovakav način rada potiče učenike na istraživanje i učenje o drugim zemljama, te je svakako zabavan i interaktivan način učenja, što povećava motivaciju učenika. Nekoliko fotografija pogledajte pod "više".