DAN ŠKOLE 2009.

Autor: Administrator , 1. 6. 2009.

U četvrtak 28. svibnja 2009. godine obilježen je Dan škole. Zajedničko druženje roditelja učenika i učitelja kroz projekt „Afrika“ bilo je vrlo raznovrsno i zanimljivo. Sportske igre roditelja i učenika, revijalne utakmice između roditelja i djece u nogometu i graničaru izazvali su smijeh i razdraganost. Roditelji su se prisjetili vremena kada su i sami bili djeca.

Učenici su proučavali geografski i povijesni položaju i značenje Afrike, biljni i životinjski svijet, razlike između škola u Hrvatskoj i Africi, pisce Afrike,  misionarsko djelovanje u Africi te o svojim saznanjima izvijestili roditelje.

Likovne  radionice u kojima se izrađivao nakit iz Afrike i afričke životinje ispunile su naše učionice krasnim radovima učitelja i roditelja.
„Mali Afrikanci“ su uz neizostavnu vatru donijeli dašak prave Afrike i prikazali nam neke od igara i zabave djece u Africi.

Na glazbenoj radionici naučili su pjevati jednu afričku pjesmu. Učenici 8. razreda prikazali su roditeljima svoje osmogodišnje školovanje i prisjetili se svojih početaka u ovoj školi.

Raznovrsni program uljepšala je izložba u holu na kojoj su izloženi nakit i ostali raznovrsni predmeti koji su nam došli čak iz „prave“ Afrike.
Neke od fotografija pogledajte u našoj galeriji.