Erasmus + Malaga, Španjolska

Autor: Administrator , 12. 4. 2017.

U sklopu našeg EU projekta „Read For Fun, Fun to Read“ posjetili smo CEIP Blas Infante školu u Malagi, Španjolska. Grad Malaga ima 570 000 stanovnika i smješten je na jugu Španjolske, u regiji Andaluzija. Grad i njegova okolica veliko su turističko područje. Škola ima 750 učenika u dobi od 3 – 12 godina. Smještena je u izrazito urbanom području između mnogobrojnih visokih nebodera. Doček hrvatskih predstavnika i predstavnika drugih zemalja partnera projekta (Porutgal, Latvia, Mađarska i Turska) bio je izuzetno topao i veseo. Učenici, učitelji i roditelji škole pokazali su svoje gostoprimstvo i toplinu te nas oduševili bogatim kulturno umjetničkim programom uz tradicionalne plesove i pjesmu. Za naš dolazak posebno su uvježbali plesove zemalja gostiju. Osim toga pokazali su nam putem svojih likovnih radova i plakata što su naučili o našoj zemlji. Posebno aktivni u životu i radu škole su roditelji koji su nam zajedno s učiteljima i učenicima uljepšati svaki trenutak boravka u Malagi.

Osim škole obišli smo i grad Malagu, te turističko mjesto Ronda sjeverno od Malage koje je poznato po borbama bikova.  U Malagi nas je ugostio i gradonačelnik te je lokalna televizija snimila prilog o ovom događaju. Sudjelovali smo na predavanjima s ciljem upoznavanja novih računalnih programa i aplikacija kojima je cilj potaknuti učenike da bolje i više čitaju, te da se izraze putem pisane riječi. Fotografije pogledajte na našoj Facebook stranici.

« Lipanj 2017 »