Osijek grad na Dravi

Autor: Administrator , 8. 6. 2017.

Učenici prvih razreda naše škole su u srijedu, 7.6.2017. imali terensku nastavu pod nazivom „Osijek - grad na Dravi“. Krenuli smo ujutro ispred škole i najprije otišli u ZOO vrt. Razgledali smo životinje, naučili ponešto o njihovim staništima i načinu prehrane. Podijelili smo se u dvije skupine. Dok je jedna skupina razgledavala ZOO vrt, druga skupina je imala radionicu. Na edukativnoj radionici djeca su upoznata sa životom gmazova, dodirnuli kožu pitona, i držali u rukama ili tko je želio pomazili guštera agapu. Nakon radionice  posjetili smo akvarij i terarij koji izgledom podsjećaju na drevni hram Maja. Zidovi i stropovi oslikani su, te je na prvi pogled teško razlikovati umjetničku vegetaciju od one prirodne.

Nakon zoološkog vrta malo smo se poigrali na igralištu. Obišli smo Autobusni kolodvor Osijek gdje nas je ljubazna voditeljica upoznala sa načinom rada kolodvora. Otišli smo na ručak u McDonald's. Nakon ručka informativno smo razgledali i prošetali Županijskom ulicom, te posjetili Tvrđu. Na povratku kući svratili smo na sladoled u slastičarnicu Petar Pan. Puni dojmova i novih saznanja sretno smo se vratili kući.

Fotografije pogledajte na Facebook stranici.

Izvijestila: Brigita Korman, učiteljica 1.b

« Kolovoz 2017 »