3. SUSRET MREŽE ŠKOLA BEZ NASILJA

Autor: Administrator , 19. 11. 2009.

Od 17. do 18. studenoga 2009. godine u Opatiji održan je 3. susret Mreže škola bez nasilja. Tamo su se sakupili predstavnici škola koje provode UNICEF-ov program „Za sigurno i poticajno okruženje u školama - Stop nasilju među djecom“. Sprječavanje nasilja i zlostavljanja među vršnjacima trajan je posao, ali se ozbiljnim radom i pristupom mogu postići rezultati. U ovaj program uključene su 144 škole iz Hrvatske. Projekt je zamišljen kao višegodišnje nastojanje da se promjene stavovi, razina tolerancije prema nasilju, potakne suradnja i uvažavanje te spriječi daljnje pojave nasilnih ponašanja među djecom. On je u skladu s nacionalnim programom borbe protiv nasilja.

U našoj školi ovaj program se provodi od 2005. godine, te smo ove godine dobili potvrdu statusa „škola bez nasilja“. Na susretu u Opatiji školu su predstavljali - učenica 8.a Kristina Bošnjak, majka učenika 6.c Borne Puškadija, Irena Puškadija i pedagoginja škole.

Više o ovome programu možete saznati na http://skolebeznasilja.unicef.hr