Susret s književnikom Jadrankom Bitenc

Autor: Administrator , 20. 12. 2018.

U sklopu završetka ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige našu školu je 13.12.2018. posjetio književnik Jadranko Bitenc. Došao je našim učenicima predstaviti svoje knjige Twist na bazenu i Lana godina mačke. Nakon što su ga učenice Sara Begović (7.a) i Ivona Spajić (7.a)  predstavile okupljenim  učenicima i pozdravile, učenici su sa zanimanjem slušali o piščevom životu i radu. Ovaj, kako sam za sebe kaže, mladi šezdesetogodišnjak zainteresirao je učenike govoreći o junacima svojih romana koji imaju mnogo sličnosti i s današnjim učenicima. Gospodin Bitenc je najviše govorio o romanu Twist na bazenu koji je na popisu lektire. Predstavljanje te knjige bilo je najzanimljiviji dio susreta zato što je to djelo autobiografsko, glavni lik Ado je sam pisac. Ispričao je priču o svom  nesretnom djetinjstvu u obitelji. Učenici su iskoristili prigodu i postavili gostu  puno pitanja vezanih uz navedenu knjigu ali i pitanja o osobnom životu posebice putovanjima.

Drago nam je što smo imali smo čast ugostiti, Jadranka Bitenca, književnika koji nas je uveselio i podsjetio zašto volimo čitati.

Izvijestila: Marina Šimleša, knjižničarka